Technologie | Apple | MacBook

Apple na začátek roku 2021 chystá 14palcový MacBook Pro už s novým Mini LED displejem

Apple na začátek roku 2021 chystá 14palcový MacBook Pro už s novým Mini LED displejem

Na podzim bychom se měli od Applu dočkat představení většího množství hardwaru a dle informací analytické společnosti Trendforce dorazí i nový formát MacBooku Pro.

Apple už připravuje objednávky na výrobu nových modelů MacBooků Pro v 16palcové, ale  také i 14palcové verzi. Nová velikost se dala předpokládat, protože klasickou patnáctku Apple nahradil právě 16palcovým modelem, který je ale velikostně srovnatelný se starším 15palcovým modelem.

MacBook Pro s úhlopříčkou displeje 14 palců na tom zřejmě bude podobně a jeho velikost bude srovnatelná se současnými 13,3palcovými modely. Aktualizované MacBoky Pro by navíc už měly mít nové panely postavené na technologii Mini LED, která se v průběhu roku 2021 objeví i v dalších zařízeních (například iPadu Pro).

A jakou lze očekávat kvalitu displejů s Mini LED? V případě 12,9palcového iPadu Pro by panel měl mít 10 384 diod, což by mělo zajistit nejen vysoký jas, ale hlavně skvělý kontrast (1 000 000:1) a perfektní zobrazení barev. Vzhledem k náročné výrobě tohoto nového podsvícení bude Apple používat několik výrobců.

Diskuze (6) Další článek: Planeta v území nikoho. TESS objevila obnažené jádro plynného obra

Témata článku: Technologie, Apple, MacBook, iPad, Monitory, Výroba, iPad Pro, LED, DIS, Začátek roku, TrendForce, Displej, Panel, Velikost, Mini LED, MINI +, ModelBezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály