Spotify | YouTube Music | Apple Music

Apple Music, Spotify, YouTube: Bitva hudebních služeb neutichá, služby bojují o uživatele chytrými playlisty i podcasty

Trhu hudebního streamingu kraluje Spotify, v poslední době ale rychle stoupá Apple Music a stranou nechce zůstat ani Google se svým YouTube Music. To nyní, stejně jako Spotify, přidává několik automatických playlistů, kterými chtějí obohatit sbírky uživatelů o novou hudbu.

Katalogy hudebních streamovacích služeb jsou vesměs stejné, jedniné YouTube Music lehce vybočuje s velkým množstvím hudebních videí z YouTube. Kromě toho tedy musí služby soupeřit o uživatele hlavně co do funkcí a dalšího obsahu. Mezi ten patří i automaticky vytvářené playlisty, kterými je známé hlavně Spotify. Ale ani ostatní služby nechtějí zůstat pozadu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
On Repeat a Repeat Rewind – dva nové playlisty od Spotify. Pozadu nezůstává ale ani YouTbe Music s Mixem objevů.

YouTube Music aktuálně postupně vypouští mezi uživatele nové seznamy hudby šité na míru. Objevují se mixy nově vydané hudby New Release Mix i Discover Mix (česky Mix objevů), který obsahuje hudbu od interpretů, kteří by vás mohli zajímat.  Je obdobou Release Radar ze Spotify. 

Spotify se daří s Podcasty

Samotné Spotify nyní přichází se dvěma novinkami – On repeat a Repeat Rewind. Obě vám přinesou písničky, které posloucháte neustále dokola. První jmenovaný ty, které jste si pouštěli v posledním měsíci, Rewind vám pak připomene ty, co jste opakovali stále dokola před několika měsíci.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Po poslední aktualizaci jsou podcasty ve Spotify mnohem viditelnější.

Největší hudební službě se daří i s Podcasty. Do těch brousí i Apple, nemá je ale součástí Apple Music, ale samostatné aplikace stejně, jako Google. Zato Spotify je integrovalo přímo do své hlavní aplikace společně s posledním redesignem. A nově umožňuje jednotlivé nahrávky ukládat do playlistů, prozatím ale pouze na mobilních telefonech.

Jakou hudební službu si zvolit?

Diskuze (9) Další článek: Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Témata článku: Software, Google, Apple, Deezer, YouTube, Hudba, filmy, seriály, Google Play Music, Spotify, YouTube Red, YouTube Premium, YouTube Music, Předplatné, Apple Music, Hudební služba, Playlist, Podcast, Uživatelé


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 60Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu