Apple | Apple Music | Chromecast

Apple Music konečně získá na Androidu podporu Chromecastu. Přibudou i internetová rádia

Apple je známý skvělou podporou mezi vlastními produkty a službami, s ostatními výrobci si ale většinou příliš nepovídá. To doposud platilo i o jeho službě Apple Music, které nechybí podpora AirPlay, Chromecastu ale ano. To by se ale mělo v dohledné době změnit.

Novinka přichází v rámci aktualizace betaverze aplikace pro Android, zřejmě tedy ještě chvíli potrvá, než se dostane do běžné verze. Typická ikona Chromecastu – obdélník s vyobrazeným signálem ve spodní levé části – se stejně, jako v jiných aplikacích, zobrazí vždy v horní liště pokud je v okolí i dostupné zařízení. Tím může být jak samotný Chromecast, tak i jiné zařízení s podporou Google Cast včetně chytrých reproduktorů.

c52996c3-3eb4-473c-a2f5-73d278ba6f00 
Ikona Chromecastu se objeví v horní liště. (foto: Android Police)

Díky tomu budou moci uživatelé snadno bezdrátově sdílet hudbu na další zařízení stejně, jako mohou majitelé iPhonů skrze AirPlay na podporovaná zařízení.

Další novinkou je přidání více jak 100 000 rádiových stanic skrze služby TuneIn, Radio.com a iHeartRadio. Konkrétní stanici stačí vyhledat a pot spustit. Díky velkému katalogu služeb, ze kterých Apple čerpá by měly být dostupné i české stanice.

Aplikaci si můžete stahovat z Obchodu Play, přihlášení do betaverze je nutné učinit skrze tento odkaz.

Jakou hudební službu si vybrat?

Zdroj: Android Police

Váš názor Další článek: Astronautka možná spáchala zločin z paluby Mezinárodní vesmírné stanice

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,