Apple Mapy se snaží dohnat konkurenci, bude v nich možné nahlásit nehodu nebo radar

Foto: Apple
Apple Mapy se snaží dohnat konkurenci, bude v nich možné nahlásit nehodu nebo radar | Foto: Apple

Šikovné funkce, kterou proslavila především navigace Waze, se brzy dočkají uživatelé mapové aplikace od Applu. Aktualizace obsažená v iOS 14.5 přidá do aplikace možnost nahlašovat dopravní nehody či rychlostních radary. Tato hlášení bude možné podávat i skrze Siri, přičemž novinka by měla fungovat také na Apple Mapách ve verzi pro CarPlay.

Stačí říct „Hej Siri, zaznamenej nehodu“ či „Hej Siri, tady je rychlostní radar“ a hlasová asistentka do mapy přidá upozornění pro ostatní řidiče. Další možností je naklikat záznamy v mapách ručně, k dispozici bude několik ikonek, velmi podobných těm, které známe z Waze.

Vlastně je to celé okopírované z Waze a Google Map, funkce bude fungovat totožně. Z pochopitelných důvodů však nebudou provázána data z obou platforem, a tak si uživatelé iPhonů musí svou mapu plnit sami. 

Novinka je již obsažená v beta verzi iOS 14.5. Kdy aktualizace vyjde, zatím není známo, kromě vylepšení Apple Map přinese celou řadu dalších změn, například vylepšení nastavení soukromí, FaceID bude lépe fungovat s rouškami či lidé dostanou možnost změnit si výchozí hudební přehrávač.

Nutno ale dodat, že zatím to vypadá, hlášení nehod bude v Apple Mapách o něco méně pokročilé než například u navigací od Googlu, ovšem to už patří ke koloritu této aplikace, je notoricky s funkcemi lehce opožděná. Také zatím nelze potvrdit, že hlášení nehod bude v první fázi fungovat ve všech zemích.

Zdroj: iMore

Diskuze (13) Další článek: Ikonka webu jako nový způsob špehování uživatelů. Německý programátor ukázal, jak ji zneužít

Témata článku: Google, Apple, iOS, iPhone, Mapy, Navigace, Siri, Waze, CarPlay, Mapa, Hlášení, Aplikace, FaceID, Google mapy, Nehoda, Radar, Apple mapa


Určitě si přečtěte

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 172

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus
Vy a počítač: Virtuální plochy ve Windows mají smysl, používá je třetina čtenářů
Vladislav Kluska
Jak používáte počítačWindows 10Ankety
Jak najít hranice území obcí a okresů, abyste věděli, kde se můžete pohybovat
Filip KůželJakub Čížek
KoronavirusMapy
26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

** Prohlížeč Chrome obsahuje širokou škálu funkcí, neumí ale všechno ** Jeho schopnosti můžete rozšířit pomocí rozšíření ** Vybrali jsme pro vás zajímavé a užitečné doplňky

Karel Kilián | 47

Karel Kilián
Doplňky do prohlížečeChromeProhlížeče
Můžete mít dvakrát rychlejší VDSL? Mapa Cetinu ukazuje, kde je dostupný bonding
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu