Apple má nového šéfa pro hardware. Ten předchozí se bude věnovat tajnému projektu

Po odchodu šéfdesignéra Jonyho Ivea, šéfky prodeje Angely Ahrendts a ředitele marketingu Phila Schillera čeká Apple další velké střídání v nejvyšším managementu. Cupertinská společnost mění šéfy v divizi hardwarového inženýrství.

Tu dosud vedle Dan Riccio, kterému Applu připisuje důležitou roli při návrhu prvního iMacu, nových Maců s čipy M1, iPhonu 12 nebo sluchátek AirPods Max. V Applu pracuje od roku 1998, tehdy obohatil tým pro produktový design. Dva roky nato se stal šéfem hardwarového návrhu iPadu a od roku 2012 pak vedl veškerý vývoj coby senior vice president of hardware engineering.

Teď ho vystřídá John Ternus, Ricciova dosavadní pravá ruka a člověk s velmi podobným kariérním postupem. V Applu působí od roku 2001, kde rovněž začal u designérů a později přešel k inženýrům, kde vedl týmy zodpovědné za Macy, iPady, iPhony i sluchátka. Nově se už ale nebude zodpovídat Ricciovi, nýbrž přímo výkonnému řediteli společnosti Timu Cookovi.

Zkušený Dan Riccio ale neodejde. Apple v tiskové zprávě uvádí, že se bude věnovat novému projektu a v firemní hierarchii zůstane napojený přímo na Cooka. Bude mít tedy na starost něco velké či důležitého. Co, to společnost samozřejmě neuvádí.

V současnosti víme, že v Applu probíhá vývoj autonomních vozidel nebo brýlí pro virtuální či rozšířenou realitu, takže možná půjde o jeden z těchto projektů. Tomu nasvědčuje i postřeh magazínu Apple Insider. Ricciův předchůdce Bob Mansfield, který vedl hardwarovou divizi do roku 2012, se totiž po odchodu z funkce také měl věnovat novým projektům. Tím podle byl právě Apple Car.

Jenže Mansfield v prosinci 2020 firmu opustil a štafetový kolík převzal John Giannandrea, senior vice prezident pro strojové učení a umělou inteligenci. Riccio by teoreticky mohl Giannandreu rychle vystřídat a pomalu připravovat produkt k brzkému uvedení.

Apple AirPods Max, poslední Ricciovo dítě:

Diskuze (2) Další článek: Twitter chce bojovat proti dezinformacím – na projektu Birdwatch se má podílet komunita

Témata článku: Hardware, Apple, Byznys, iPad, iPhone, iMac, Tim Cook, Bob Mansfield, Nový šéf, AirPods Max, Apple Insider, Angela Ahrendts, Mac, Tajný projekt, Phil Schiller, John Giannandrea


Určitě si přečtěte

Volitelná aktualizace Windows 10 opravila několik chyb, způsobila ale další problémy
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na užitečné příslušenství k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Od drobností do USB až po routery a tiskárny

David Polesný, Stanislav Janů | 20

David PolesnýStanislav Janů
Příslušenství
Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

** Uspořádání kabelů můžete vnímat i jako podivný druh umění ** To nejkrásnější se skrývá v datacentrech a serverovnách ** Podívejte se na skutečné „cableporn“ z optiky i kroucené dvojlinky

Vojtěch Malý | 53

Vojtěch Malý
DatacentraServery
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Vy a počítač: Virtuální plochy ve Windows mají smysl, používá je třetina čtenářů
Vladislav Kluska
Jak používáte počítačWindows 10Ankety

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest rychlých Wi-Fi 6 routerů

Jak ztišit počítač

Velký test mATX skříní