Chrome | Firefox | Edge | Safari

Apple, Google, Microsoft a Mozilla na jedné lodi. Chtějí sjednotit doplňky do prohlížečů

Zdroj: Archivy tvůrců
Apple, Google, Microsoft a Mozilla na jedné lodi. Chtějí sjednotit doplňky do prohlížečů | Zdroj: Archivy tvůrců

Hlavní webová autorita W3C zastřešuje novou skupinu WebExtensions Community Group (WECG). Tu zakládají Apple, Google, Microsoft a Mozilla s cílem vytvořit jednotný standard pro tvorbu prohlížečových rozšíření. Lákají do ní i další tvůrce prohlížečů nebo doplňků.

Již dnes je vývoj rozšíření oproti dřívějšku zjednodušený, protože prohlížeče pro ně používají WebExtensions API (naposledy se přidalo Safari 14). Mezi implementací ale stále existují určité rozdíly, pro které musí autoři doplňků počítat s různými výjimkami.

WECG chce tento proces zjednodušit a vytvořit specifikace API, dostupných funkcí a používaných oprávnění tak, aby se portování rozšíření mezi Firefoxem, Edgem, Chromem a Safari zjednodušilo. Nový standard bude ale jen oním pomyslným „nejnižším společným jmenovatelem“, tvůrci prohlížečů budou moci v souvislosti s rozšířeními implementovat i vlastní funkce a nadstavby. Budou mít vlastní obchody s rozšířeními apod.

Společnou prací ale chtějí docílit toho, aby rozšíření navíc lépe chránila soukromí, byla dobře zabezpečená, snadněji udržovatelná, a dokonce běžela rychleji, resp. nezatěžovala tolik počítače. Nebo i mobily a tablety, WebExtensions mohou stejně dobře fungovat na různých systémech i typech zařízení, byť toho ne všechny prohlížeče využívají.

Diskuze (4) Další článek: Test systému BikeAngel: Senzory, GPS a SIM karta jako zbraň proti zlodějům kol

Témata článku: Google, Microsoft, Apple, Software, Prohlížeče, Chrome, Firefox, Edge, Safari, loď, API, Mozilla, Doplňky do prohlížeče, Doplňky, Rozšíření, Community, Prohlížeč, WebExtensions, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czHorizon: Forbidden West vypadá skvěle i na PlayStationu 4 Pro. Sony zveřejnilo nové záběry

Horizon: Forbidden West vypadá skvěle i na PlayStationu 4 Pro. Sony zveřejnilo nové záběry

Vydání první letošní exkluzivity PlayStationu už se blíží. S oznámením, že je hra hotová, přišla také ukázka z PS4 Pro verze.

Martin Nahodil
Horizon: Forbidden WestVideo
Dwayne ‘The Rock’ Johnson si zahraje v další filmové adaptaci známé videohry

Dwayne ‘The Rock’ Johnson si zahraje v další filmové adaptaci známé videohry

Hvězda tvrdí, že míří na stříbrná plátna v nejhustší adaptaci té nejhustší videohry.

Michal Maliarov
Film
Na uživatele Androidů se valí další malware, který jim chce vysát bankovní účty

Na uživatele Androidů se valí další malware, který jim chce vysát bankovní účty

** Android je opět cílem útoků zákeřného malwaru ** V nové verzi stále primárně krade data pro přístup k bankovnictví ** Nově však po ukončení „neplechy“ dokáže smazat celý telefon!

Martin Chroust
AntivirusMobilní bankovnictvíMalware
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda