Apple

Levnější Watch SE, měření kyslíku v krvi, iPad s USB-C: Apple vylepšil hodinky a tablety

Apple dnes odhalil novinky. Od 19:00 jste mohli živě sledovat jejich představení. Očekávalo se toho poměrně dost, a to včetně zcela nového produktu, nakonec se ale prezentace týkala jen hodinek a tabletů. Přesto o překvapení nebyla nouze. 

Celou keynote si můžete poslechnout ze záznamu na YouTube (v angličtině) anebo si ji prolétněte formou průběžně aktualizovaného výpisu nejdůležitějších novinek. 

Doplněno - české ceny novinek:

  • iPad: od 9 990 Kč
  • iPad Air: od 16 990 Kč
  • Apple Watch 6 (40 mm): 11 490 Kč
  • Apple Watch 6 (44 mm): 12 290 Kč
  • Apple Watch SE (40 mm): 7 990 Kč
  • Apple Watch SE (44 mm): 8 790 Kč

20:03 KONEC

20:02 Celkem důležitá tečka na konec: všechny nové produkty jdou na trh s nejnovější verzí operačního systému, tedy s watchOS 7 a iPad OS 14. Nový iOS 14 je od zítřka dostupný také pro iPhony. Tohle Apple umí a konkurence se to asi jen tak nenaučí - většinu novinek si můžete hned po skončení představení koupit a nemusíte na nic čekat.

20:00 Jinak tu máme magnetický úchyt pera Apple Pencil na boku, klávesnici se stojánkem jako u modelů Pro, Wi-Fi 6, vylepšený foťák, displej a prostě je to zas o něco lepší iPad, který je trochu víc stylovější a výkonnější než běžný iPad. Bude stát 599 dolarů a do nabídky se dostane příští měsíc. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

19:58 Nový iPad Air dostal konektor USB-C, namísto standardního Apple konektoru Lightning. Můžete skrze něj připojovat cokoli, zvládne nabíjení až 20 W. 

Klepněte pro větší obrázek

19:53 Uvnitř je nový čip Apple A14 Bionic. Výkon má být oslnivý.

Klepněte pro větší obrázek

19:50 iPad Air. I tento model se dočkal vylepšení, a to razantního. Byl kompletně přepracován a vypadá jinak než všechny dosavadní iPady. Je hranatější, má trochu užší rámečky, je velmi tenký a má Touch ID integrované v zapínacím tlačítku na horní hraně. Nabízet se bude v pěti barvách včetně zelené.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

19:48 Nový iPad je možné objednat hned po skončení eventu.

Klepněte pro větší obrázek

19:46 Apple vylepšil funkce pera. Samotné pero je stále stejné, ale výrazně se vylepšil systém, který podporuje více inteligentních funkcí na rozpoznávání písma a práci s textem. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

19:43 Nový výchozí Apple iPad dostal nový čip A12 a máme tu chlubení, že je díky tomu 2× rychlejší než tablet s Windows, 3× než tablet s Adnroidem a 6× než Chromebook. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

19:41 A na řadě je Apple iPad osmé generace. Apple už svých tabletů prodal přes půl miliardy. Letos už aktualizoval verze Pro, teď jsou na řadě vylepšené verze cenově dostupnějších iPadů.

Klepněte pro větší obrázek

19:40 Jestli si říkáte, že už je těch předplatných moc, tak nejste jediní. Už to napadlo i lidi z Applu, a tak nově nabízí souhrnné předplatné Apple One. V jednom balíku tak dostanete přístup k více službám a vyjde vás to levněji než si každou platit zvlášť. 

Klepněte pro větší obrázek

19:37 Apple Fitness+ samozřejmě nebude zadarmo, bude stát 9,99 dolaru měsíčně nebo levněji při ročním zúčtování. Nám to ale může být jedno, u nás služba nebude dostupná.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

19:30 Ale zpět k hodinkám, kus přednášky teď Apple věnuje fitness funkcím. Cíl je zjevný, z hodinek Apple Watch se má stát nejen „hlídač zdraví“ ale také „osobní trenér“. Nová služba Apple Fitness+ vám nabídne tréninkové programy pro různé fitness aktivity. Předvede vám cviky a bude motivovat ke zlepšování. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

A aby bylo cvičení zábavnější, můžete si přímo z aplikace vybrat i doprovodnou hudbu. Buď přímo v aplikaci nebo z Apple Music. Obraz si můžete pustit třeba i do televize, na hodinkách pak můžete sledovat průběžná data.

19:25 Apple chce být do roku 2030 zcela čistý, co se týče produkce CO₂. No, musel se pochlubit, teď je to moderní. Každopádně se hodí připomenout, že není s tímto nápadem mezi technologickými firmami zdaleka ojedinělý. 

Klepněte pro větší obrázek

19:23 Apple Watch SE: nové levné hodinky od Applu!

Budou mít čip Apple S5, zatímco dražší „plnotučný“ model bude mít výkonnější S6. Jenže i tak to postačí na běh většiny aplikací. Stát budou 279 dolarů, u nás počítejte cca 7 600 Kč. Ale stačí chvilku počkat a cenu hned uvidíte v oficiálním online obchodě Applu, který se po skončení eventu probudí k životu a hodinky si budete moci hned objednat. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

19:21 Nová funkce Family Setup. Z jednoho iPhonu nastavíte hodinky pro své děti a prarodiče, kteří nemají iPhone. V takovém případě se však počítá s integrovanou SIM kartou. Rodiče pak mohou sledovat hodinky na mapě, jejich fyzickou aktivitu a naměřené hodnoty zdravotního charakteru. U nás ale funkce zatím nebude dostupná.

19:20 Nové řemínky. Nejzajímavější je ten nejjednodušší - silikonový náramek bez spony. Bude se nabízet v různých barvách a velikostech. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

19:17 Nové ciferníky. To se dalo čekat, prostě další možnosti, jak si přizpůsobit design hodinek. Uvnitř je jinak nový čip Apple S6, který je pochopitelně výkonnější než předchozí. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

19:15 Pokud se vydáte na tůru do hor, hodinky vám nejenže změří nastoupanou výšku vylepšeným barometrem, ale budou při hodnocení měření kyslíku v krvi s tím, že ve vyšších polohách je řidší vzduch a krev se okysličuje obtížněji. 

Klepněte pro větší obrázek

19:12 Měření kyslíku v krvi - nová zdravotnická funkce Apple Watch Series 6. Je to další kontrola oběhového systému, která v kombinaci s měřením srdce dokáže detekovat další možné zdravotní problémy a předcházet jim. Samozřejmostí je podpora v aplikaci, která vám dá přehled, jak na tom s okysličením průběžně jste.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

19:10 Jsou tu nové hodinky Apple Watch Series 6. Na první pohled překvapí především novými barvami. Hliníkové tělo hodinek se nově zbarvilo i do modré a červené barvy. Nové jsou ale i uvnitř - mají vylepšený hardware a nový systém WatchOS 7.

Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

19:05 A jdeme hned na věc, Tim Cook začíná povídat o Apple Watch. Shrnuje, co už všechno měří a jak mohou být hodinky užitečné. Na konkrétních případech poukazuje především na zdravotní funkce. 

Klepněte pro větší obrázek

19:03 Úvodní slovo samozřejmě patří Timu Cookovi, šéfovi Applu. A hned na začátku prozrazuje, že dnešní virtuální event bude patřit dvěma produktům - Apple Watch a iPadu. Promlouvá k nám z chodby kruhového sídla Applu.

Klepněte pro větší obrázek 
 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

19:00 Začínáme!

Klepněte pro větší obrázek

17:00 Apple se domluvil s Twitterem a pokud „osrdíčkujete“ jakýkoli příspěvek, jehož součástí je hashtag #AppleEvent, tak se na ikoně srdíčka promítne animace v duchu designu pozvánky. Za hashtagem je pak doplněno logo Applu.

Klepněte pro větší obrázek

Tohle pro Apple určitě nebude zadarmo - sice se jedná o drobnost, ale novinka se rychle rozkřikne a každý si rád animované lajkování zkusí. Tím se příspěvky stanou atraktivnějšími a dostanou se mezi více lidí. Pomůže to rychlejšímu šíření informace, že dnes Apple představuje novinky. 

13:45 Oficiální online obchod Applu je dočasně nedostupný. Je to standardní procedura před každou keynote s představením nových produktů. Hned po představení si je totiž budete moci objednat (minimálně některé z nich) a Apple si tímto jistí, že se skrze obchod nedostanou nějaké informace o novinkách ven předčasně. 

Klepněte pro větší obrázek

13:15 Apple pečlivě tají, co dnes večer představí. Tradičně se však před akcí rojí spousta spekulací a ledacos napoví i samotná pozvánka na keynote. Je tak už téměř jisté, že dnes bude řeč především o hodinkách. Vedle nového modelu nadupaného nejnovějšími technologiemi by se měl objevit i nový levnější model pro méně náročné uživatele.

Klepněte pro větší obrázek
Diskuze (43) Další článek: Šéf Nvidie: možná uvedeme procesory Arm i pod vlastní značkou

Témata článku: Technologie, Apple, Twitter, Design, Hodinky, Spekulace, Náročný uživatel, Angličtina, Novinka, Představení novinek, Hashtag, Představení, Apple Fitness, Nový produktNový test rakety Precision Strike Missile se přiblížil limitu opuštěné smlouvy INF

Nový test rakety Precision Strike Missile se přiblížil limitu opuštěné smlouvy INF

** Společnost Lockheed Martin nedávno otestovala vyvíjenou raketu krátkého doletu Precision Strike Missile ** Její dolet podle všeho dosáhl, ne-li překročil hranici 500 kilometrů ** Tato hranice byla vytyčena pro balistické rakety a střely s plochou dráhou letu v americko-ruské smlouvě INF

Stanislav Mihulka
ZbraněVojenstvíRaketa