Apple | Předplatné

Apple chystá seriál dražší než Hra o trůny. Má připravené miliardy 

Foto: Apple
Apple chystá seriál dražší než Hra o trůny. Má připravené miliardy  | Foto: Apple

Že Apple připravuje svoji vlastní streamovací službu, není žádným tajemstvím. Diskuze se spíše točí kolem toho, jak bude vypadat a kolik bude stát. To stále nevíme, ale jak zjistil deník Financial Times, Apple vyčlenil na televizní a filmovou tvorbu nových 5 miliard dolarů. 

Dříve mluvil o jedné miliardě dolarů, celková částka se tak vyšplhala na 6 miliard dolarů. To v přepočtu dělá 139 miliard korun, což je jen pro představu zhruba deset letošních rozpočtů českého ministerstva kultury. 

Důvod je zcela jednoduchý, Apple potřebuje svoji vlastní tvorbu, která bude konkurovat zavedeným službám typu Netflix, HBO nebo Amazon, které nasadily laťku hodně vysoko. Ta navíc půjde ještě výše s očekávaným Disney+ a jeho nabídkou Star Wars a Marvel věcí, které lidé nikde jinde nenajdou. 

Odpovědí Applu na tuto situaci jsou velké investice. Dokonce chystá jistou komediální show (v rolích s Jennifer Aniston nebo Reese Witherspoon), jejíž první dva díly budu stát 300 milionů dolarů. To je mnohem více, než na kolik vyšla poslední série Hry o trůny, která byla dosud nejdražším seriálem v historii. Její jednotlivé díly vyšly zhruba na 15 milionů dolarů. 

A není to jediný excesivně drahý seriál, již začátkem léta deník The Wall Street Journal informoval, že Apple chystá sci-fi seriál s Jasonem Momoa v hlavní roli, jehož jednotlivé epizody budou stát také 15 milionů dolarů. 

S takovými rozpočty jsou očekávání od Applu velké. Firma říká, že službu by chtěla představit na podzim, ale objevují se zprávy, že datum posune, aby to stihla ještě před Disney+. To má přijít 12. listopadu. Ceny zatím známé nejsou, mluví se o 10 dolarech měsíčně.

Co najdete v rámci služby Apple TV+?

Diskuze (20) Další článek: Google Duo přichází s nočním režimem. Rozjasní obličej při špatném světle

Témata článku: Apple, Amazon, Netflix, Hudba, filmy, seriály, Star Wars, Apple TV, Předplatné, HBO GO, Disney, Disney+, Apple TV+, Game of Thrones, Ministerstvo kultury, Dolar, Hra o trůny, Financial Times, Marvel, Rees, Jennifer Anistonová, Seriál, HBO, Wall Street Journal, Milión dolarů, MiliardaElden Ring se odkládá, dočkáme se jej v únoru

Elden Ring se odkládá, dočkáme se jej v únoru

Přihlásit se můžete i do uzavřeného testu hry, který se uskuteční v listopadu.

Michal Maliarov
Elden RingFromSoftware
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Ransomware eCh0raix šifruje síťová úložiště QNAP a Synology, v ohrožení je 250 tisíc NASů

Ransomware eCh0raix šifruje síťová úložiště QNAP a Synology, v ohrožení je 250 tisíc NASů

** Bezpečnostní experti varují před ransomwarem eCh0raix ** Umí útočit na NASy značek QNAP i Synology ** V ohrožení je čtvrt milionu zařízení

Karel Kilián
QNAPSynologyRansomware
Týden mobilně: Smartphony nás mohou sledovat, i když jim to zakážeme. Co s tím?
Jan LáskaMartin Miksa
Mobilní aplikaceTýden mobilněVideo
Windows 11 budou rychlejší a zaberou méně místa na disku
Lukáš Václavík
Windows 11Windows UpdateOperační systémy