Apple | iPad | Tablety

Apple chystá nové iPady. Nabídnou větší displeje a špičkový výkon

Analytik Ming-Chi Kuo ve zprávě pro investory tvrdí, že Apple aktuálně připravuje dva nové tablety. Kuo již dlouhá léta dokazuje, že má v cupertinské společnosti a u jejích dodavatelů velmi spolehlivé zdroje, takže o jeho informacích nemusíme příliš pochybovat.

Z dokumentu, ke kterému se dostal magazín Apple Insider, vyplývá že v druhé polovině roku dorazí 10,8" iPad a v první polovině příští sezóny pak dorazí novinka s úhlopříčkou 8,5 až 9 palců. Podle Kua budou oba relativně levné, ale podobně jako iPhone SE ponesou aktuální generaci čipsetu (tudíž vysoce výkonnou).

Pokud budou úhlopříčky takové, jak uvádí analytik, Apple upraví design zařízení. Současné iPady mají jinou velikost panelů. Základní iPad 7 a iPad Air 3 disponují 10,5" obrazovkami, iPad Mini 5 pak 7,85". Právě Mini je nejvíce zralý na výměnu, protože design zařízení se nezměnil od první generace z roku 2012.

Jestli však onen větší tablet uvedený letos na podzim bude Air 4 nebo iPad 8, to Kuo neupřesnil. Osobně bych tipnul spíš druhou variantu, která dostává aktualizaci každým rokem a stále má velké rezervy, pokud jde o výbavu. Air se schopnostmi příliš blíží iPadům Pro a momentálně jej nelze moc vylepšit, aby nekanibalizoval na vyšších modelech.

Trh s tablety v posledních letech upadá. Podle IDC se loni do obchodů dostalo 144 milionů zařízení, o necelá dvě procenta méně než v roce 2018. Proti trendu jdou dvě áčkové firmy. Apple loni distribuoval 50 milionů iPadů a vyrostl o 15 %, Amazon s 13 miliony meziročně poskočil o 10 %.

Výrobce Dodávky 2019 Dodávky 2018 Meziroční změna
Apple 49,9 mil. 43,3 mil. +15,2 %
Samsung 21,7 mil. 23,4 mil. − 7,2 %
Huawei 14,1 mil. 14,6 mil. − 3,5 %
Amazon 13,0 mil. 11,8 mil. +9,9 %
Lenovo 8,5 mil. 8,8 mil. − 4,2 %
Ostatní 37,0 mil. 44,3 mil. − 16,6 %
Celkem 144,1 mil. 146,2 mil. 1,5 %
Diskuze (1) Další článek: Vlastník Kauflandu a Lidlu chce konkurovat Amazonu, spustí vlastní cloudové služby

Témata článku: Technologie, Apple, Amazon, Samsung, iPhone, Huawei, Lenovo, iPad, Tablety, IDC, iPad Air, Velký displej, Kuo, iPad Mini, Apple Insider, Air, Earl, Kua, DIS, Úhlopříčka, Špičkový výkon, Displej, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

Když se chcete podívat na povedené filmy zdarma a česky, nemusíte pirátit. Vybrali jsme 15 filmů, které najdete na YouTube či Seznam.cz, jsou zcela zdarma a přitom určitě stojí za shlédnutí.

Jaromír Puk
Filmy zdarma
Jak dobře vybrat router. Potřebujete Wi-Fi 6, co nejvíc antén a fyzických portů

Jak dobře vybrat router. Potřebujete Wi-Fi 6, co nejvíc antén a fyzických portů

** Wi-Fi router je zařízení, přes které se připojíte k bezdrátové síti Wi-Fi a k internetu ** Poradíme, jak Wi-Fi router vybrat, na co myslet a čemu se vyhnout ** Doporučíme konkrétní osvědčené routery

Stanislav Janů
Jak vybratRouter
Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

** Americké letectvo chce v nejbližší době postavit a otestovat prototyp nového samohybného děla ** To by mělo být schopné sestřelovat střely s plochou dráhou letu ** Při tom bude využívat munici určenou původně pro railgun

Stanislav Mihulka
VojenstvíUSA
Pokračování Mafie má odvyprávět příběh Salieriho. Podle spekulací se podíváme na Sicilii

Pokračování Mafie má odvyprávět příběh Salieriho. Podle spekulací se podíváme na Sicilii

Po spekulacích z minulého týdne, které do světa vypustil web Kotaku, se začínají objevovat další střípky ohledně toho, co bychom měli očekávat od nového dílu české série Mafia.

Martin Nahodil
MafiaSpekulace
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy