Apple | iPad | Patenty

Apple chce spojit dva iPady do podoby dotykového notebooku. Nápad si nechal patentovat

S přechodem na procesory Arm i u Maců se začaly ještě více šířit spekulace o tom, že se možná dočkáme i macOS formy běžící nativně přímo na iPadu. Když se k tomu přidá postupné spojování grafického rozhraní do podobného stylu, dává takové spojení stále větší smysl.

Dalším takovou indicií by mohl být nový patent, který si Apple nedávno podal v USA. Patent se totiž zaměřuje na systém spojení dvou iPadů do jedné formy, která umožňuje „notebookovou“ práci.

Zjednodušeně řečeno - jeden iPad slouží jako primární displej a na druhém, který je položen, se zobrazuje virtuální klávesnice a případně další ovládací prvky formou grafického rozhraní (podobně jako to dělá třeba Touch Bar v MacBoocích Pro).

Spojení obou iPadů je řešené pomocí speciálního kloubu, který zároveň datové propojuje oba iPady. Datová výměna je ale pochopitelně možná i bezdrátově. Zajímavostí pak je, že tento patent pokrývá i stejné spojení dvou iPhonů.

Tak trochu to připomíná blížící se zařízení od Microsoftu - Surface Neo a Surface Duo. Vzhledem k tomu, že se jedná o žádost o patent, bude nějakou dobu trvat, zda bude vůbec schválen a přidělen právě Applu.

Diskuze (21) Další článek: Perseverance se chystá na start. Co poveze, co umí a jak proběhne mise nového marsovského roveru? 

Témata článku: Microsoft, Apple, Notebooky, macOS, iPhone, ARM, USA, iPad, Patenty, Spojení, Patent, Mac, Grafické rozhraní, Forma, Nápad, Surface Duo, Notebook, USPTOJak dobře vybrat objektiv. Nejdůležitější otázky, na které byste si měli odpovědět

Jak dobře vybrat objektiv. Nejdůležitější otázky, na které byste si měli odpovědět

Vybrat správné tělo fotoaparátu je jen prvním krokem ke kvalitní fotografii, pomyslným štětcem, kterým vykreslíte obraz, je objektiv. Jak se v nich vyznat?

Helena Vyplelová
Objektivy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy