Apple | Čipy | Brýle

Apple chce mít brýle pro virtuální a rozšířenou realitu s pořádným výkonem. Hlavní čip má být ve stylu M1

Spekulací o chystaných brýlí pro rozšířenou a virtuální realitu od Applu je stále více. Dle nejnovějších informací bychom se měli dočkat jednoho výkonného hybridu pro VR/AR a také jednodušších brýlí čistě pro rozšířenou (AR).

Ming-Chi Kuo dle webu Macrumors nyní přišel se zajímavými informacemi, které se týkají hybridní verze. Podle nich totiž brýle budou mít výkonný 96W adaptér, stejně jako u nového 14palcového MacBooku Pro.

Důvodem je použití velmi výkonného čipu ve stylu M1, který se bude starat o hlavní výpočty v reálném čase. Čip Apple M1 se nyní nachází v MacBooku Air, Mac mini a iMacu.

Vedle tohoto čipu mají mít brýle ještě další důležitý čip, který se bude starat pouze o efektivní zpracování signálů z různých senzorů. Jeden čip má být vyroben pomocí 5nm technologie a druhý pak s 4nm technologií, samozřejmě od TSMC.

Takový výkon s upraveným čipem M1, který s velkou pravděpodobností dostane více grafických jader na úkor procesorových jader, je určitě nutný, pokud chce Apple použít displeje s vyšším rozlišením. To vyžaduje i vysokou propustnost pro data. Apple má u čipu M1 výhodu právě díky integrované operační paměti. Brýle by měly být schopné v reálném čase přepínat mezi režimem VR a AR.

Představení bychom se měli dočkat koncem roku, přičemž se očekává, že Apple díky použití vlastního výkonného čipu získá několik let náskok oproti konkurenci, alespoň v rámci výpočetního výkonu. To se bude hodit hlavně u her, náročnějších grafických aplikací, ale i při pokročilém rozpoznávání obrazu reality.

Diskuze (5) Další článek: Čínský „umělý Měsíc“ bude simulovat prostředí s nízkou gravitací

Témata článku: Technologie, Apple, TSMC, Čipy, Virtuální realita, Hybrid, iMac, Brýle, Rozšířená realita, Styl, Realita, Čip, MacBook Air, Mac Rumors, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czQR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

** Nový dělostřelecký systém U.S. Army před časem zlomil rekord v rychlosti výstřelu ** Umožnila to speciální hnací náplň munice ** Za účelem jejího vývoje byl postavený pozoruhodný balistický simulátor (BSIM)

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Organické látky slavného meteoritu z Marsu nevznikly biologicky. Žádné bakterie, žádný mimozenský život

Organické látky slavného meteoritu z Marsu nevznikly biologicky. Žádné bakterie, žádný mimozenský život

** V meteoritu ALH84001 byly nalezeny i organické látky, které měly být produktem živých organismů ** Nedávný výzkum ale vyloučil, že by tyto látky mohly mít biologický původ ** Podle vědců vznikly díky působení hydrotermální vody na čedičovou horninu

Stanislav Mihulka
MeteoritMarsGeologieChemie