Apple | Čipy | Brýle

Apple chce mít brýle pro virtuální a rozšířenou realitu s pořádným výkonem. Hlavní čip má být ve stylu M1

Spekulací o chystaných brýlí pro rozšířenou a virtuální realitu od Applu je stále více. Dle nejnovějších informací bychom se měli dočkat jednoho výkonného hybridu pro VR/AR a také jednodušších brýlí čistě pro rozšířenou (AR).

Ming-Chi Kuo dle webu Macrumors nyní přišel se zajímavými informacemi, které se týkají hybridní verze. Podle nich totiž brýle budou mít výkonný 96W adaptér, stejně jako u nového 14palcového MacBooku Pro.

Důvodem je použití velmi výkonného čipu ve stylu M1, který se bude starat o hlavní výpočty v reálném čase. Čip Apple M1 se nyní nachází v MacBooku Air, Mac mini a iMacu.

Vedle tohoto čipu mají mít brýle ještě další důležitý čip, který se bude starat pouze o efektivní zpracování signálů z různých senzorů. Jeden čip má být vyroben pomocí 5nm technologie a druhý pak s 4nm technologií, samozřejmě od TSMC.

Takový výkon s upraveným čipem M1, který s velkou pravděpodobností dostane více grafických jader na úkor procesorových jader, je určitě nutný, pokud chce Apple použít displeje s vyšším rozlišením. To vyžaduje i vysokou propustnost pro data. Apple má u čipu M1 výhodu právě díky integrované operační paměti. Brýle by měly být schopné v reálném čase přepínat mezi režimem VR a AR.

Představení bychom se měli dočkat koncem roku, přičemž se očekává, že Apple díky použití vlastního výkonného čipu získá několik let náskok oproti konkurenci, alespoň v rámci výpočetního výkonu. To se bude hodit hlavně u her, náročnějších grafických aplikací, ale i při pokročilém rozpoznávání obrazu reality.

Diskuze (6) Další článek: Čínský „umělý Měsíc“ bude simulovat prostředí s nízkou gravitací

Témata článku: Technologie, Apple, TSMC, Čipy, Virtuální realita, Hybrid, iMac, Rozšířená realita, Brýle, Čip, MacBook Air, Realita, Styl, Mac Rumors, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czČeské televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

České televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

** Jeden z největších obchodů historie se nedostal do hlavních zpráv ** Videohry televizím slouží jen k honění senzací, není to seriózní byznys ** České videohry jsou přitom úspěšnější než jiná kulturní díla

Lukáš Václavík
HryKomentářByznys
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko