AportisDoc Mobile - čtěte Palmknihy i na PocketPC!

Závidíte majitelům počítačů Palm jejich úsporný formát DOC, ve kterém již byla zveřejněna řada knih? Nahradili jste Palm zařízením s Windows CE či PocketPC, máte velké množství knih a nemáte jak si je přečíst? Pořiďte si AportisDoc Mobile pro Windows CE!
Klepněte pro větší obrázekPalmy jako takové nebyly od svého počátku určeny k prohlížení a editaci delších textů. Vestavěný Memo Pad je limitován k zobrazování textu pouze do velikosti 4 kB a jiné podobně zaměřené aplikace také dlouho nedokázaly tento limit překonat. Pak se naštěstí objevil formát DOC. Tento formát prolomil onu do té doby nepřekonatelnou hranici 4 kB velikosti textu a zavedl možnost práce s komprimovanými dokumenty. Objevila se celá řada prohlížečů dokumentů ve formátu DOC a také několik editorů. Vzniklo množství převaděčů do tohoto formátu určených pro stolní počítače a dokonce také některé editory umožňující psát texty v tomto formátu přímo na PC. Zkrátka formát DOC se stal ve světě počítačů Palm velmi populární (jeho velkou konkurenci však tvoří aplikace iSILO se svým vlastním formátem s vyšší kompresí; tento formát se však nikdy nerozšířil jako formát DOC). Nyní mají díky společnosti Aportis Technologies Corp. možnost číst dokumenty v tomto formátu i majitelé zařízení s Windows CE či Windows for PocketPC.

Klepněte pro větší obrázekPokud očekáváte od této aplikace nějaké nové převratné funkce, musím vás zklamat: jedná se opravdu jen o převod staré známé aplikace na jinou platformu, pouze s pozměněným uživatelským rozhraním, což je dáno povahou systému Windows CE.

Aplikace tedy oplývá pouze standardními funkcemi, jako jsou záložky, vyhledávání či autoscrolling. Rychlost a povaha autoscrollingu jsou nastavitelné (můžete scrollovat po stránkách, po linkách či po stránkách bez posledního řádku). Navíc máte možnost měnit písmo a jeho velikost. Samozřejmě zůstala skvělá možnost pohybu v dokumentu (můžete odskočit na začátek, na konec, nebo na určitá procenta zobrazeného dokumentu) i možnost zobrazit detaily k otevřené databázi. Prohlížet můžete Palm databáze (PRC, PDB) či soubory TXT. Pokud chcete získat větší prostor pro zobrazování dokumentu (přibližně jeden řádek při standardní velikosti písma), můžete skrýt panel nástrojů.

Aplikaci musím vytknout pomalost při otevírání dokumentů. To se projeví zejména při otevírání delšího dokumentu (testováno na knize V. Semeráda - Hitlerova IV. říše).

Jedná se o první aplikaci svého druhu pro počítače s Windows CE či PocketPC. Přestože je AportisDoc Mobile v této oblasti průkopníkem, nenabízí oproti verzi pro Palm OS žádné funkce navíc a cena $30 je poněkud vysoká. Velmi nepříjemná je pomalost při otevírání delších dokumentů. Záleží tedy jen na vás, zda se pro ni rozhodnete či nikoli.

Závěrečné hodnocení:

+ umožňuje prohlížení Palm databází (PRC, PDB) a TXT souborů
- pomalost

AportisDoc Mobile 1.0 shareware $30
Autor: Aportis Technologies Corp.
Zdroj: Aportis Technologies Corp.
Testováno na HP Jornada 430se, Windows CE 2.11, 16 MB RAM
Aplikace po instalaci zabírá 51,5 kB RAM

Diskuze (1) Další článek: Psiony nejdou v Americe na dračku

Témata článku: Windows, .doc, Apo, Otevřená data, Skvělá možnost, PAL, Windows Mobile


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 28

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 106

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 31

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 59

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky