Microsoft | Windows 10

Aplikace Váš telefon ve Windows 10 získává další vychytávky. Umí odpovědět na upozornění a ovládat hudbu

Aplikace Váš telefon slouží na propojení smartphonu s Windows 10 a od prostého přenášení fotografií se posunula k poměrně užitečnému pomocníkovi. Nově umí odpovídat i na příchozí notifikace a do budoucna se chystají další novinky.

Jedním z velkých omezení aplikace Váš telefon delší dobu bylo to, že sice uměla zobrazit notifikace z telefonu běžícím na Androidu, nešlo s nimi ale nijak pracovat. Tedy, šly smazat, což se projevilo i na smartphonu, na cokoliv více jste ale museli zapomenout. To se ale změnilo a Microsoft již nyní podporuje interakce s upozorněními, kdy je možné rovnou odepsat na příchozí zprávy.

Nově tak nemusíte otevírat konkrétní službu, abyste mohli odpovědět – tedy za předpokladu, že aplikace na Androidu umožňuje odpověď přímo z notifikace, což je ale dnes standard. Společně s tím přišla i podpora ovládání hudby z telefonu, kdy se ve spodním rohu aplikace objeví miniaturní přehrávač.

Klepněte pro větší obrázek 
Na příchozí notifikace lze již přímo odpovědět.

Microsoft ale neusíná a připravuje další novinky. V následujících měsících by měla přijít podpora režimu vždy navrchu, který nedávno získala i kalkulačka. Díky tomu bude možné si udržet SMS konverzaci nad dalšími otevřenými okny a mít ji tak vždy po ruce. Zároveň se pak pracuje na možnosti kopírovat text z přijatých fotografií – tedy něco podobného, co umí třeba Google Lens. Informoval o tom web Windows Latest.

Obě novinky by přitom měly být dostupné pro všechny uživatele, stejně jako možnost volání. To ale neplatí o možnosti vzdáleně ovládat telefon – tato funkce je stále omezena na vybrané modely telefonů.

Microsoft chystá novinky i v prohlížeči Edge:

Diskuze (8) Další článek: Autonomní auta dokážou zabránit jedné třetině nehod, tvrdí studie. Je to málo, nebo hodně?

Témata článku: Software, Windows, Microsoft, Android, Windows 10, Aktualizace, Mobilní aplikace, Váš telefon, Mobilní telefon, Komunikace, Smartphone, Hudba, DAL, Windows Latest, Telefon, Google Lens, Aplikace, SMS, Notifikace, Vychytávka, Upozornění, APLDruhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
Vyšel Total Commander 10. Novinek je několik, ale dá se bez nich žít
Lukáš Václavík
Správce souborůTotal CommanderSoftware
NÁVOD: Jak nainstalovat Windows 11 (a proč to raději nedělat)
Vladislav Kluska
Windows 11Windows Insider