Aplikace Trello dostala moderní kabátek. Přináší nové logo, nástroje a pohledy na správu projektů

Webová aplikace Trello, která nachází uplatnění například při správě projektů, dostala „úplně nový“ vzhled. Kromě aktualizovaného loga přináší nové možnosti vizualizace a chytřejší karty. K dispozici jsou čtyři nové režimy zobrazení: časová osa, kalendář, tabulka a řídicí panel.

„Budujeme zcela novou éru týmové spolupráce, kde lidé žijí na různých místech, ale práce je spojuje. To je začátek zcela nového Trella.“ uvádí na blogu produktový šéf Michael Pryor. „Zavádíme nové způsoby, jak vizualizovat vaše data na nástěnce. Díky novým pohledům můžete lépe sledovat práci, která má být provedena, kdo ji musí udělat a kterým úkolům hoří termín.“

Nové pohledy na projekty

Nové pohledy mají poskytovat lepší kontrolu nad úkoly v rámci týmové spolupráce. Jednotlivé projekty lze díky nim zobrazovat v globální perspektivě, stejně jako v podobě přehledu jednotlivých úkolů, jež je potřeba splnit, aby se práce posunula o další krůčky vpřed.

Klepněte pro větší obrázek

Na časové ose lze prohlížet úkoly v přehledu, ze kterého je zřejmé, jak na sebe navazují jednotlivé kroky a fáze. Tabulkový přehled oceníte zejména u projektů řešených napříč několika týmy – tabulky lze snadno třídit a filtrovat.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Řídicí panel poskytuje grafické výstupy – zjistíte z něj například, kolik karet mají přiděleno členové týmu či kolik úkolů je nutné splnit v jednotlivých dnech týdne. Z kalendářového pohledu snadno a rychle zjistíte termíny začátků a konců jednotlivých úkolů. Vývojáři chystají další vylepšování a v plánu je také otevření platformy aplikacím třetích stran.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Další novinky

Kromě nových pohledů se změny odehrály také v kartách, které jsou jedním ze základních prvků této aplikace. Nejzásadnější v tomto směru bude lepší integrace s různými nástroji v rámci firmy. „To je důvod, proč děláme karty chytřejšími – aby přinášely data jak z celého Trella, tak z aplikací, na které se váš tým spoléhá.“ konstatuje Pryor.

Klepněte pro větší obrázek 
Změny v kartách

Další novinkou je postranní panel, usnadňující navigaci mezi nástěnkami a pohledy. Dle autorů má pomoci strukturovat pracovní povinnosti způsobem, který vám dává smysl. V panelu je možné rychle přepínat mezi týmy a jejich nástěnkami.

Klepněte pro větší obrázek 
Postranní panel

Kromě nového vzhledu webové aplikace si Trello nadělilo také vizuální facelift, zahrnující například nové logo. Nový design má připomenout, že Trello nejsou jen nástěnky, nástroj pro správu projektů nebo místo pro organizaci seznamů úkolů. Má ambice být centrem pro správu všeho, co se děje v celém týmu.

Diskuze (4) Další článek: Rusko a Čína budou spolupracovat na výstavbě základny na Měsíci

Témata článku: Software, Internet, Web, Trello, Trella, Nástěnka, Panel, Úkol, Aplikace, Pohled, Logo, Správa projektů, Správa, Nové logo, Nástroj


Určitě si přečtěte

Čekali jsme skoro šest let. Android Auto jede do Česka i na Slovensko
Lukáš Václavík
Android AutoNavigaceGoogle
Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

** Kde jsou ty doby, kdy měl skoro každý doma Photoshop ** Photoshop a Premiere Pro od kamaráda nebo z warezu ** Dnes už to nemá smysl, existuje totiž hromada laciných alternativ

Jakub Čížek | 92

Jakub Čížek
Grafický editorStřih videa
Vy a počítač: Virtuální plochy ve Windows mají smysl, používá je třetina čtenářů
Vladislav Kluska
Jak používáte počítačWindows 10Ankety
Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na užitečné příslušenství k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Od drobností do USB až po routery a tiskárny

David Polesný, Stanislav Janů | 20

David PolesnýStanislav Janů
Příslušenství
Jak najít hranice území obcí a okresů, abyste věděli, kde se můžete pohybovat
Filip KůželJakub Čížek
KoronavirusMapy
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View