eObčanka

Aplikace eObčanka: Co všechno umí a k čemu ji potřebujete

Pro přihlášení pomocí eObčanky, například na Portál občana, nestačí jen samotný průkaz a hardwarová čtečka čipových karet. Na počítači, ze kterého se přihlašujete, musí být ještě nainstalovaná aplikace eObčanka.

Webová stránka, která požaduje ověření, si tuto aplikaci otevře. Aplikace načte data z eObčanky a požádá vás o vložení bezpečnostního kódu IOK. Webové stránce předá požadované potvrzení a zase se zavře. Podívejte se do galerie, jak toto ověření probíhá.

Nainstalujte si eObčanku

Aplikaci eObčanka si musíte stáhnout z webu Eidentita.cz a nainstalovat. V době přípravy tohoto článku byla dostupná pouze pro operační systém Windows (v 32bitové a 64bitové verzi). Od září 2018 by se měla dát stáhnout také pro Mac OS, Linux, Android a iOS.

Po instalaci se vám do počítače dostanou také dvě aplikace, které můžete rovnou spustit:

eObčanka – Identifikace: Slouží k prověření, že je všechno správně připraveno. Že je podporovaný operační systém, aktuální verze aplikace, že je připojená čtečka karet a detekovaný čip občanského průkazu. Že je funkční připojení k internetu. Kdybyste měli s ověřením nějaký problém, začněte s hledáním příčiny právě tady.

eObčanka – Správce karty: V této aplikaci můžete nastavovat a měnit bezpečnostní kódy, pracovat s certifikáty, prohlédnout si obsah čipu.


Jak a proč si pořídit eObčanku:

eObčanka

Elektronický průkaz totožnosti – eObčanka – obsahuje čip, který umožňuje občanům bezpečně se identifikovat a komunikovat s úřady online.

Přečtěte si:

Diskuze (1) Další článek: Microsoft se chlubí: Edge má na Androidu a iOS lepší hodnocení než Chrome

Témata článku: Windows, Android, eObčanka, Linux, Kód, Čtečka, eGovernment, Webová stránka, Operační systém, Aplikace, Občanský průkaz, Mac OS, Čipová karta, Karta, Hardwarová čtečka, Čip, Nainstalovaná aplikace, Ověření, Bezpečnostní kód


Určitě si přečtěte

Jak jsme je mohli používat? V těchto věcech Windows 10 předčí staré Sedmičky

Jak jsme je mohli používat? V těchto věcech Windows 10 předčí staré Sedmičky

** Windows 10 nejsou jen moderní aplikace, ale i spousta vychytávek a funkcí navíc. ** U většiny z nich si ani neuvědomujeme, že byly někdy jinak. ** Některé věci jsou zcela nové, jiné zase pocházejí už z Windows 8.

Vladislav Kluska | 215

Pojďme programovat elektroniku: Vyzkoušíme IR, ovládneme světýlko přes Bluetooth a vyšleme zprávu na sto metrů

Pojďme programovat elektroniku: Vyzkoušíme IR, ovládneme světýlko přes Bluetooth a vyšleme zprávu na sto metrů

** Budeme odposlouchávat IR ovladač klimatizace ** Vyrobíme laciný rádiový vysílač ** Vyzkoušíme komunikaci pomocí Bluetooth a v pásmu 433 MHz

Jakub Čížek | 20

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 16 stavebnic pro nejmenší caparty i vás samotné

Jakub Čížek | 17Aktuální číslo časopisu Computer

Jak nastavit a ochránit nový mobil

Velký test bezdrátových klávesnicí a myší

Počítače v roce 2019

Srovnání barevných laserových multifunkcí