Antiwarezácký plugin

Organizace American Business Software Alliance a Business Software Association of Australia nebyly schopné vymyslet nic nového v boji proti warezu a tak na pomoc přichází FAST.
Antiwarezácký plugin

Tyto dvě organizace nejsou spokojené s dosavadním průběhem boje ochránců autorských práv versus počítačové pirátství a piráti. Dalo by se klidně říct, že v tomto boji ochránci prohrávají na plné čáře. Internet poskytuje ohromný prostor a pokaždé, když ochránci naleznou nějakou stránku nabízející nelegální programy a než se jim podaří tuto stránku zablokovat a podniknout patřičné kroky ke zjištění vlastníka, objeví se dalších deset nových stránek s podobným obsahem. Cílem těchto organizací je tedy včas podchytit a monitorovat distribuční místa na internetu s nelegálním softwarem jako webové stránky, FTP servery, diskusní skupiny, apod.

Antipirátská organizace Federation Against Software Theft (FAST) poskytující školení, poradenskou službu, podporu, sdružující i další firmy a organizace bojující proti počítačovému pirátství vyvinula nový plugin pro Internet Explorer, který by měl v tomto boji pomoct. Plugin se jednoduše nainstaluje do Internet Exploreru, kde vám následně přibude nové tlačítko. Po objevení serveru s warezem se kliknutím na toto tlačítko na FAST odešle URL stránky a screenshot. Údaje budete moci odeslat anonymně nebo vyplnit kontaktní údaje. Získané informace by nakonec mohly posloužit jako důkazní materiál. Organizace FAST doufá, že pokud bude plugin úspěšný mohl by být posléze standardně dodáván s prohlížečem Internetem Explorer.

Klepněte pro větší obrázekPlugin jsem si stáhnul a otestoval. Žádné obrázky stránky se neodesílají. Plugin přidá tlačítko do lišty a menu do Internet Exploreru, kdy vás po stisku odešle na stránku http://195.172.6.62:8080, kde jste dotazováni na pár otázek a je zobrazeno URL navštívené stránky. A že by Microsoft zahrnul tento plugin do budoucích verzí IE? FAST doufat může, já třeba taky budu někdy vlastnit několik Ferrari :)

Klepněte pro větší obrázek

K nápadu se mně vyjadřovat nechce, softwarové pirátství problém je, ale udavačský způsob boje? Není lepší vynakládat tyto prostředky na prevenci, školení a výchovu nové „poučené“ generace? Zajímavá bude i situace pokud by se plugin ujal a na server FASTu chodilo několik tisíc nebo i více upozornění denně. Jakým způsobem budou prověřovat zda se nejedná o žert někoho, kdo se chce pomstít či pouhý omyl? Částečně by se to dalo jistě zautomatizovat, ale i tak bude zapotřebí někdo, kdo tyto informace prověří a vyhodnotí. Nejhorším řešením by asi bylo masově rozesílat na všechny podezřelé adresy výhrůžné e-maily, podobně jak tomu bylo s kazetou BSA rozeslanou na všechny strany. Tím by si zastánci autorských práv dobré jméno jistě neudělali.

Diskuze (135) Další článek: GeForce Tweak Utility 3.2 t32

Témata článku: Software, Internet, Internet Explorer, Plugin, Dosavadní informace, Budoucí krok, ANT +, Způsob boje, Fast, Ferrari


Určitě si přečtěte

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem nestojí ani tři tisíce ** Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

David Polesný | 31

David Polesný
Monitory
Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Možná největší problém je nedostupnost, nejžádanější kusy jsou vyprodané

David Polesný | 36

David Polesný
VánoceNotebooky
Microsoft pořád myslí i na odpůrce předplatného. Letos vydá Office 2021
Lukáš Václavík
Microsoft OfficeMicrosoft
Nešťastný vývojář ukazuje, proč není dobré být závislý na Googlu
Lukáš Václavík
InternetGoogle

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest rychlých Wi-Fi 6 routerů

Jak ztišit počítač

Velký test mATX skříní