Antivirové společnosti varují před červem Beagle.AG

Síťoví administrátoři vracející se z dovolené a samozřejmě veškerá internetová veřejnost se může „radovat“ z dalšího přírůstku do rodiny červů Beagle. Některé antivirové společnosti již vydaly varování před emailovým červem Beagle.AG a přiřadily mu vyšší prioritu nebezpečnosti.

Nová verze červa byla prvně detekována již v noci ze soboty na neděli, ale postupně nabírala na síle útoku. Funkčně vychází z předchozích verzí, šířících se pomocí kopií ve sdílených složkách a pomocí emailových zpráv s přílohou.

Emailové zprávy rozesílané červem používají náhodně vygenerovanou adresu odesilatele a předmět sestavený z předpřipravených slov (např. "Re:," "fotogalary," "Lovely animals" nebo "Screen."). Příloha, nesoucí vlastní tělo červa, je zasílána ve formě souboru ZIP, EXE nebo SCR. Jména příloh jsou opět náhodně generovány ("Moreinfo," "Details" nebo "Readme,").

Červ své tělo také někdy zasílá v zaheslovaných ZIP archívech, přičemž potřebné heslo vloží do vlastního emailu jako obrázek. O to je smutnější fakt, že se najde stále hodně lidí, kteří i přes tuto zábranu červa zaktivují. Autoři červů naopak tuto techniku používají převážně kvůli znemožnění kontroly obsahu archívu pomocí antivirových programů – ten se do nich jednoduše nedostane.

Pokud se vám podaří červa Beagle.AG aktivovat, začne aktivně sbírat v souborech na disku emailové adresy, na které se následně bude rozesílat.

Stejně jako některé předchozí verze používá červ Beagle.AG i další alternativní metodu šíření – kopírování svého těla do sdílených složek na síti pod lákavými jmény.

Většina antivirových společností již červa Beagle.AG přidala do aktualizací virových definicí, nicméně všichni víme, že všeobecně platí – neotvírat neznámé přílohy. Škoda, že velká většina populace toto pravidlo stále nedodržuje.

Zdroj: NetworkWorldFusion

Diskuze (16) Další článek: Chyba v CA eTrust umožňuje DoS útoky

Témata článku: Beagle, Spol, Animals, ANT +, Síťová technika, Červ, Potřebný člověk


Určitě si přečtěte

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

** Která klasická webová mapa se vám líbí nejvíce? ** Srovnali jsme šest velkých služeb v několika situacích ** Hlasujte v anketě

Jakub Čížek | 78

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně