Windows Defender a že dobrý? Spíš dobrý vtip. O něm opravdu nevíte, protože nic nedělá, nic nenajde. To je pak snadné být hardwarově nenáročný 🙂 Testy jsou buď zaplacené, nebo testovači žijí na jiné planetě, než já. V poslední době už mi antivirák moc často něco nenachází, dospěl jsem a chovám se zodpovědněji. Ale můžu s jistotou prohlásit, že Windows Defender za můj život nenašel nikdy nic. A na takové ty řečičky "dělali jsme to 20 let blbě, ale už jsme se polepšili" nejsem zvědavý. Důvěra se buduje dlouhodobě. Koneckonců, každý si používejme, co chceme, že jo? Když někomu to placebo Defender vyhovuje, proč ne 🙂
antiviry nebrat!!! na linuxu sem vpoho B-] nedávno volal kámoš co se lidem hrabe v kompech a říkal "že ho to tam nenechá nic nainstalovat atd".. troufnu si říct, že widle sou k ničemu, ve stavu v jakým sou nejsou prostě dost bezpečný, je třeba krajně nereálný, že by někdo pronesl ntb s windows do raketovýho sila.. je to prostě pro děti.. vzpomeňte(kdo to teda zažil) co se dělalo v éře dosu na většině 386 co sem kdy viděl.. Lotus, Stunts, Golden axe.. a občas taky přijela sanitka, naložila písmenka a čus.. viry byly sranda.. ale teď je to jen komerce, operák je furt ta samá blitka už x let, pořád to je leda na hry a pořád to je plný virů.. akorát už to není sranda ale třeba vám zašifrujou disk a chtějí bitcoiny.. B-]je to jenom problém mrqosoftu, lepí se jim viry na paty B-]
Avast je v podstatě trojský kůň, co čas od času instaluje nevyžádaný software, který vytěžuje počítač. Jednou je to utilita na kontrolu aktuálnosti nainstalovaných programů, jindy vlastní prohlížeč (a ještě si drze přidají zástupce přímo na hlavní panel). Jediná věc, co se mi na něm líbila, bylo, že po jeho aktualizaci a následném připomenutí nutností restartu byla možnost „připomenout v příštím století“. Ale i toto už nefunguje, neboť po poslední aktualizaci mě i přes zvolení dané možnosti připomínal nutnost restartu každý den. Mám ho už jen na jednom starším počítači, a i odtud půjde pryč, spolu s upgradem Win 7 > 10 v lednu.
8 bezplatných řešeních jak si zpomalit počítač?
Momentalne pouzivam a doporucujem:MS Defender+od Malwarebytes:-Anti Exploit Beta-Anti Ransomware Betabeta = zadarmo funkcna verzia bez obmedzeni
Delší dobu jsem používal Avast a AVG, nakonec jsem ale skončil u Windows Defender, protože oba předchozí měly na výkon již starších PC hodně neblahý dopad. Změna byla poznat okamžitě.
Stačí, kdo má Windows 10 potřebuje jen dvě věci, Defender a Mozek. Poslední dobou jsem několikrát zjistil, že Avast, ESET ani další nenajdou nic víc než on, někdy méně.> Kdo experimentuje, každou chvíli si do systému něco instaluje, připojuje disky bůhvíodkud, ten by na takové hrátky měl mít speciální mašinu, na které nic důležitého nemá, má plnou zálohu OS/DAT (na což není radno zapomínat na jakémkoliv PC - platí pro x86/Unix/), a když už se něco stane, jen překlopí data ze záloh a jede se dál. Dnes minuty při místním uložení.
U defenderu mě akorát rozčiluje že to označuje jako virus všechny cracky, keygeny a podobný věci. Doteď skladuju cracky třeba na 15 let starý hry (i když mam třeba originál CDčka) a to z prostýho důvodu - nechci tam to CD furt strkat když si to chci zahrát a navíc ve Win 10 nejdou spustit hry co maj star force DRM takže crack je pak nutnej na takovou hru (pokud vubec jde nainstalovat).
Názor byl 1× upraven, naposled 23. 10. 2019 23:47
https://www.bitdefender.com/solutions/free.htmlhttps://home.sophos.com/en-us/free-anti-virus-win... https://antivirus.comodo.com/free-antivirus.phphttps://www.forticlient.com/downloadsvšechno toto je lepší, než redakcí zmiňované zmetky!
FC jiz neni zdarma.
Ruský antivir to bude určitě dobrá volba
Kecy sluníčkářského naivy.
Vždy mne baví, jak všichni ti tupí zemandrtálci bájí o Putinstánu ale sedí doma na zadku a do toho skvělého ruska se nepodívají ani na výlet, natož aby tam žili.
to je fakt, radši ti koupíme mongolskej B-]
Kaspersky Security Cloud Free taky nic? ☺
Kaspersky najde to samé co Defender, jediný rozdíl je v tom, že nehlásí tak často falešné nebo zaplacené (tvůrci SW tlačí na MS, aby jejich antivir bránil používání warezu) detekce. V tom případě není problém přidat vyloučení a hotovo.
Presne, nejlepsi AV pro bezne uzivatele a oni daji do clanku o AV, virus removal tool, aspon vime odkud fouka. :) https://i.postimg.cc/B6Q4wng3/g.png
A free Comodo zase nic.Přitom to není špatný (nejen) antivirus.
Používam jenom defender (dříve MSE) přesně z těch důvodů který tady zmínili - neotravuje to, nezatěžuje to PC a stačí to. Už jsem viděl zavirovaný počítače s placenejma antivirama, nic vás nezachrání když si to sami odklikáte a povolíte a MSE aspoň furt neprudí a je to součást Win 10.
Dovolím si nesouhlasit. Když jsem ještě používal k práci počítač s windows tak jsem zkoušel s kterým nainstalvaným antivirem budu schopen nejrychleji zkompilovat kód. Zkoušel jsem Avast vs Defender. No a s defenderem bylo buildování pomalejší.
Před kolikalety to bylo? Programy se totiž vyvíjejí, jak byste měl sám nejlépe vědět.
Bylo to, řekl bych minulý rok v prosinci. Můžete se vám to nelíbit můžete s tím nesouhlasit, ale výsledky které jsem si tehy naměřil jsou pro mě reálný test a ne nějaké doměnky.
Nebylo by rychlejší prostě během kompilace ten antivir vypnout?
No to bych ho mohl mít vypnutý rovnou celej den. Zkoušel jsem i dávat vyjímky na složky a tak, ale výsledek nikdy nebyl ideální. Nakonec jsem to vyřešil přechodem na Linux a později na Mac (antivirus vypnutý celý den).
A nebylo to spíš špatnym postavenim měsíce a slunce než antivirem?
Největší havěť je právě ten avast, avg, cc cleaner a podobný smetí. Ale jen to klidně používejte, rozesraný počítače tímto sw mi dělají výplatu 😀
Přesně, avast a AVG jsem považoval za virus vždycky, ccleaner jsem kdysi používal, ale od ňáký verze (cca 5 let zpátky) je to fejkovej software kterej rozseká os a ještě posílá data rusákům.
Doložení tvrzení že CCleaner ,,rozseká OS a telemetrii Rusku? Jedna paní povídala ? :)
Použij google, to neni jedna paní povídala, CCleaner koupili Rusáci a (myslim že od verze 3.0) to začalo akorát ničit OS a to že je v tim virus co posílá data do Ruska je fakt, byla to tenkrát dost aféra, hodně se to řešilo. Od tý doby jsem to několik let neviděl tak nevim jak je na tom teď, jestli je to furt balast nebo je to zase ten starej dobrej CCleaner.Jedna věc ale bohužel neni pravda a to že Windows 10 už čištění nepotřebuje - potřebuje, uplně stejně jako dřív, takže možná CCleaner ještě někdy zkusim, nebo najdu ňákou alternativu.Když ti třeba odejde HDD kde jsi měl něco nainstalovanýho a chceš ten soft pak nainstalovat znova tak to dělá neplechu a musíš ručně prohledat registry a smazat všechny záznamy o tom softu nebo hrách než to znova nainstaluješ - tohle všechno CCleaner kdysi řešil.Když mi třeba umřel disk kde jsem měl nainstalovaný hry tak to dělá to že když to znova nainstaluju tak to třeba nebere v potaz nastavení grafiky, nebo se hra příšerně dlouho načítá a podobně a jediný řešení je prohledat registry, smazat uplně všechno o tý hře a pak jí přeinstalovat, což je dost pakárna.
Názor byl 1× upraven, naposled 23. 10. 2019 23:43
CCleaner koupili Rusaci od Avastu?
Som po štyroch rokoch spať na Windows. McAfee som odinštaloval ako úplne prvé po rozbalení nového notebooku a rozhodol som sa to skúsiť s exDefenderom. Odnaučil som sa kradnúť software (lebo Ubuntu) ukladať data lokálne (lebo 16GB disk) a používam dvojfaktorové overovanie pre platby tak to bude snáď stačiť. Tie antivírusy čo vedia napaľovať cd , počítať kalórie a stále čímsi otravujú som rozhodne nechcel.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.