Animace jako víno

Chtěli byste své stránky alespoň trochu oživit nějakou pěknou animací, ale nelíbí se vám mnohdy dlouhou dobu se načítající animace např. ve Flashi? Pak zkuste Animation Applet od Uleadu.
Animace jako víno
Ve verzi 2.0 přibyly oproti starší verzi hlavně některé nové efekty jako ohňostroj, vlnění, mraky a exploze několika druhů. Díky objektovému prostředí programu můžete míchat jednotlivé applety přes sebe dle libosti, měli byste ale dbát na celkovou délku všech efektů (i zde se dá přeplácaností dojít k dlouhému stahování). Při kombinování několika efektů je také dobré předem důkladně vyzkoušet rychlost výsledných efektů, na pomalejších počítačích by totiž mohlo dojít k citelnému zpomalení.

Ulead Animation Applet nabízí ve verzi 2.0 skoro 40 efektů. Efekty jsou zastupovány jednotlivými applety (které nelze ručně do programu přidat), jsou rozděleny do skupin podle zaměření, a tak můžete s přehledem vybírat z textových, světelných a několika dalších porůznu specializovaných animačních efektů.

Ulead Animation Applet sice není možné dále rozšiřovat a v něm obsažené applety nelze nijak programově upravovat, to ale určitě nebude většině uživatelů vadit; ti zkušenější si mohou zkusit napsat své vlastní applety. Využití možností programu je poměrně široké, značnou konkurencí mu ale je stále více populárnější formát Flash, který je mnohem více flexibilní, v řadě případů však vyžaduje hlubší znalosti. S Ulead Animation Appletem lze začít pracovat téměř okamžitě a slušných výsledků docílíte v krátkém čase.

Klepněte pro větší obrázek

Co k tomu říct? Jedná se o celkem efektivní nástroj na výrobu nejrůznějších animačních efektů pro multimediální webové prezentace a může docela dobře posloužit například pro oživení webových stránek. Výhodou programu Animation Applet je, že nevyžaduje od uživatelů žádné znalosti programování, protože celý návrh appletu probíhá výhradně grafickou cestou. Ulead Animation Applet 2.0 je určen pro Windows 95/98/ME/NT4/2000, stojí 40 USD, zkušební verze funguje 15 dní. Pokud byste si chtěli stáhnout instalační soubor zkušební verze programu, bude se jednat o soubor o velikosti přibližně 9,4 MB. Kompletní informace můžete najít na stránkách Ulead, nebo přímo na domovské stránce programu.

Témata článku: Programování, Víno, Zkušební verze, Efekt, Jednotlivé verze, Animace

6 komentářů

Nejnovější komentáře

  • BlackRider 18. 7. 2002 18:26:53
    A co ti brani tu Javu v browseru vypnout?
  • Honza 18. 7. 2002 13:35:13
    Applety už zrovna moc cool nejsou....
  • Pablo 18. 7. 2002 10:32:10
    daju tie vytvory potom exportovat?
Určitě si přečtěte

Nový solární článek dokáže zachytit téměř veškerou energii světelného spektra ze Slunce

Nový solární článek dokáže zachytit téměř veškerou energii světelného spektra ze Slunce

** Vědci vytvořili nový typ solárního článku, který se pyšní neuvěřitelnou efektivitou ** Speciální trojrozměrná struktura dokáže zachytit téměř všechny vlnové délky světla ze Slunce ** Systém solárního článku využívá koncentrátorových čoček pro světlo

Včera | Karel Javůrek | 15

Další důkaz o existenci Planety 9

Další důkaz o existenci Planety 9

21.  7.  2017 | Jiří Černý | 3

Vrcholí bitcoinová občanská válka. Populární kryptoměně hrozí krize nebývalých rozměrů

Vrcholí bitcoinová občanská válka. Populární kryptoměně hrozí krize nebývalých rozměrů

** Všichni chtějí rychlejší a lepší Bitcoin ** Jenže každý má trošku jiné zájmy ** Spor může už za pár dnů skončit velkou krizí

16.  7.  2017 | Jakub Čížek | 74


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?