Animace jako víno

Chtěli byste své stránky alespoň trochu oživit nějakou pěknou animací, ale nelíbí se vám mnohdy dlouhou dobu se načítající animace např. ve Flashi? Pak zkuste Animation Applet od Uleadu.
Ve verzi 2.0 přibyly oproti starší verzi hlavně některé nové efekty jako ohňostroj, vlnění, mraky a exploze několika druhů. Díky objektovému prostředí programu můžete míchat jednotlivé applety přes sebe dle libosti, měli byste ale dbát na celkovou délku všech efektů (i zde se dá přeplácaností dojít k dlouhému stahování). Při kombinování několika efektů je také dobré předem důkladně vyzkoušet rychlost výsledných efektů, na pomalejších počítačích by totiž mohlo dojít k citelnému zpomalení.

Ulead Animation Applet nabízí ve verzi 2.0 skoro 40 efektů. Efekty jsou zastupovány jednotlivými applety (které nelze ručně do programu přidat), jsou rozděleny do skupin podle zaměření, a tak můžete s přehledem vybírat z textových, světelných a několika dalších porůznu specializovaných animačních efektů.

Ulead Animation Applet sice není možné dále rozšiřovat a v něm obsažené applety nelze nijak programově upravovat, to ale určitě nebude většině uživatelů vadit; ti zkušenější si mohou zkusit napsat své vlastní applety. Využití možností programu je poměrně široké, značnou konkurencí mu ale je stále více populárnější formát Flash, který je mnohem více flexibilní, v řadě případů však vyžaduje hlubší znalosti. S Ulead Animation Appletem lze začít pracovat téměř okamžitě a slušných výsledků docílíte v krátkém čase.

Klepněte pro větší obrázek

Co k tomu říct? Jedná se o celkem efektivní nástroj na výrobu nejrůznějších animačních efektů pro multimediální webové prezentace a může docela dobře posloužit například pro oživení webových stránek. Výhodou programu Animation Applet je, že nevyžaduje od uživatelů žádné znalosti programování, protože celý návrh appletu probíhá výhradně grafickou cestou. Ulead Animation Applet 2.0 je určen pro Windows 95/98/ME/NT4/2000, stojí 40 USD, zkušební verze funguje 15 dní. Pokud byste si chtěli stáhnout instalační soubor zkušební verze programu, bude se jednat o soubor o velikosti přibližně 9,4 MB. Kompletní informace můžete najít na stránkách Ulead, nebo přímo na domovské stránce programu.

Diskuze (6) Další článek: Intelu se nedaří a bude propouštět

Témata článku: Programování, Víno, Efekt, Jak, Zkušební verze, Jednotlivé verze, Animace


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 94

David Polesný
Jak vybrat notebookNotebooky
Lidl buduje chytrou domácnost, propojí všechno se vším
Lukáš Václavík
LidlChytrá domácnostIoT
Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 172

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus
Platby kartou se můžou rozšířit úplně všude. Jako terminál poslouží mobil
Lukáš Václavík
BankaPlacení mobilemNFC
Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

** Kde jsou ty doby, kdy měl skoro každý doma Photoshop ** Photoshop a Premiere Pro od kamaráda nebo z warezu ** Dnes už to nemá smysl, existuje totiž hromada laciných alternativ

Jakub Čížek | 90

Jakub Čížek
Grafický editorStřih videa
Windows 10 vylepšují správu aktualizací ovladačů hardwarových komponent počítače
Karel Kilián
OvladačeWindows UpdateWindows 10
Microsoft pořád myslí i na odpůrce předplatného. Letos vydá Office 2021
Lukáš Václavík
Microsoft OfficeMicrosoft