Windows 11

Ani Příkazový řádek, ani PowerShell. Výchozím prostředím se ve Windows 11 stane Windows Terminal

V květnu 2019 Microsoft představil nový terminálový nástroj. Windows Terminal se vyznačuje jednak panelovým prostředím, jednak podporou různých terminálových emulátorů, tj. zejména Příkazový řádek, PowerShell a WSL, a také aplikace bez grafického rozhraní, které se ovládají textovými příkazy.

Terminal zastupuje letité prostředí Windows Console. Opírá se o grafickou akceleraci, což se odráží v lepším výkonu, rovněž však vykreslí různé znaky a symboly, které bývaly zapovězené.

Windows Terminal + Windows 11 = ♥

Provozovat ho můžete v Desítkách, Windows 11 se nicméně stane prvním v rodové linii, kde Windows Terminal zaujme výsadní místo výchozího terminálového nástroje. Stane se tak někdy v roce 2022, nejdříve se změna otestuje v programu Insider.

Fakticky to znamená, že pokud spustíte např. Příkazový řádek, tak se otevře v prostředí Windows Terminal. Právě v Jedenáctkách ho od října tohoto roku nastavíte jako výchozí manuálně. Ve Windows 10 to možné není, takže tam musíte nejdříve spustit Terminal a v něm pak vybrat např. Příkazový řádek. Nebo ho v nastavení aplikace určíte jako výchozí.

Pokud Windows Terminal ještě nepoužíváte, seženete jej v Microsoft Storu. Z důvodu kompatibility ovšem Windows Console nikam nezmizí, Redmondští dokonce mluví o nadcházejících dekádách, jen bude toto prostředí odsunuto na pozadí.

Zdroje: blog Windows Command Line (1 | 2) | microsoft/terminal na GitHubu

Diskuze (12) Další článek: Revolut už korunami dobijete jen kartou. Bankovní převody v lednu skončí

Témata článku: Software, Windows, Microsoft, Windows 11, GitHub, Microsoft Store, Win + T +, Příkazový řádek, Prostředí, PowerShell, Windows Terminal, Jedenáctkách, Software na Heureka.czRecenze herních sluchátek Razer Kaira Pro. Vibrace až za ušima

Recenze herních sluchátek Razer Kaira Pro. Vibrace až za ušima

Razer Kaira se konečně zbavila drátů a zaměřila se na silné stránky jednotlivých konzolí. My jsme otestovali verzi pro Playstation 5.

Michal Maliarov
RazerSluchátkaRecenze
QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Half-Life: Alyx má dle spekulací vyjít i na PlayStation VR2

Half-Life: Alyx má dle spekulací vyjít i na PlayStation VR2

Alyx je jednou z nejopěvovanějších her pro virtuální realitu a je možné, že se ukáže i na novém headsetu pro PlayStation 5.

Martin Nahodil
PlayStation VR2Half Life: Alyx
Mexické drogové kartely používají drony s malými bombami. Odhození a zásah rovnou nafilmují

Mexické drogové kartely používají drony s malými bombami. Odhození a zásah rovnou nafilmují

** Mexické drogové kartely využívají pozoruhodné nekonvenční zbraňové systémy ** Patří mezi ně rovněž drony v mnoha podobách ** Nedávno zveřejněné video zachycuje útok dronu shazujícího malé bomby

Stanislav Mihulka
MexikoDrogyZbraně