Microsoft Office | Windows 10 | May 2020 Update

Ani poslední velká aktualizace Windows 10 se neobešla zcela bez chyb. Naštěstí jsou tentokrát jen okrajové

Microsoft potvrdil problém s aktualizací May 2020 Update pro operační systém Windows 10. Chyb už se objevilo několik, ale stejně jako ta aktuální nejsou nijak masově rozšířeny a jedná se o poměrně okrajové záležitosti. Nyní se jedná o to, že při použití funkce kreslení v rámci kancelářského balíku MS Office dojde ke zčernání obrazovky. Nepříjemná situace nastává v okamžiku, kdy je okno aplikace otevřeno na externím monitoru.

Vývojáři v Redmondu problém oficiálně uznali, každopádně zajímavé je, že v aplikacích jiných firem se tato chyba neprojevuje. Na problém upozornil server Bleeping Computer, o něco později byly zveřejněny detaily i na oficiálních stránkách podpory.

Kreslení odstaví externí monitor

„Pokud máte zařízení se systémem Windows 10 ve verzi 2004 s integrovanou obrazovkou (například notebook nebo tablet) a připojeným externím displejem v režimu zrcadlení primární obrazovky, může se stát, že obrazovky začnou blikat a externí monitor zčerná, pokud se pokusíte kreslit pomocí nějaké aplikace MS Office (například ve Wordu),“ uvádí Microsoft.

V popisu chyby se dále uvádí, že podobný jev může nastat i v jiných aplikacích, umožňujících kreslení, jako je například Microsoft Whiteboard. Při kontrole ve Správci zařízení je vedle grafického adaptéru ikona s vykřičníkem ve žlutém trojúhelníku.

Dočasné řešení spočívá v tomto případě v restartu počítače, po kterém bude externí obrazovka opět fungovat.

Problémy květnové aktualizace

Microsoft potvrdil, že pracuje na opravě, ale nijak konkrétněji nespecifikoval, kdy by měla být k dispozici. „Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v systému Windows 10 verze 2004. Pracujeme na vyřešení problému v budoucí verzi operačního systému.“ uvádí na webu.

Zatím nejvážnější chybou, která se váže k poslední velké aktualizaci Windows 10, je konflikt na zařízeních s ovladačem Nvidia verze 358.00 nebo starší. V takovém případě dochází k pádům do „modré obrazovky smrti“. Stačí mít ale aktuální ovladač a je po problému. 

Microsoft už nechce riskovat, že by se některé z chyb začaly šířit masověji, proto zablokoval instalaci aktualizace na celé řadě zařízení, včetně některých svých produktů Surface. Aktuálně je předmětem šetření deset nahlášených problémů, z toho devět bylo důvodem k pozastavení aktualizací.

Diskuze (21) Další článek: Jak si Huawei poradil bez Googlu: Vyzkoušeli jsme telefon Huawei P40

Témata článku: Windows, Microsoft, Microsoft Office, Operační systémy, Windows 10, Aktualizace, Redmond, May 2020 Update, Zařízení, Bleeping Computer, May, Pozastavení, Alt + Tab, Chyba, Kreslení, Obrazovka, MS Office, Monitor, AplikaceJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály