Microsoft Office | Windows 10 | May 2020 Update

Ani poslední velká aktualizace Windows 10 se neobešla zcela bez chyb. Naštěstí jsou tentokrát jen okrajové

Microsoft potvrdil problém s aktualizací May 2020 Update pro operační systém Windows 10. Chyb už se objevilo několik, ale stejně jako ta aktuální nejsou nijak masově rozšířeny a jedná se o poměrně okrajové záležitosti. Nyní se jedná o to, že při použití funkce kreslení v rámci kancelářského balíku MS Office dojde ke zčernání obrazovky. Nepříjemná situace nastává v okamžiku, kdy je okno aplikace otevřeno na externím monitoru.

Vývojáři v Redmondu problém oficiálně uznali, každopádně zajímavé je, že v aplikacích jiných firem se tato chyba neprojevuje. Na problém upozornil server Bleeping Computer, o něco později byly zveřejněny detaily i na oficiálních stránkách podpory.

Kreslení odstaví externí monitor

„Pokud máte zařízení se systémem Windows 10 ve verzi 2004 s integrovanou obrazovkou (například notebook nebo tablet) a připojeným externím displejem v režimu zrcadlení primární obrazovky, může se stát, že obrazovky začnou blikat a externí monitor zčerná, pokud se pokusíte kreslit pomocí nějaké aplikace MS Office (například ve Wordu),“ uvádí Microsoft.

V popisu chyby se dále uvádí, že podobný jev může nastat i v jiných aplikacích, umožňujících kreslení, jako je například Microsoft Whiteboard. Při kontrole ve Správci zařízení je vedle grafického adaptéru ikona s vykřičníkem ve žlutém trojúhelníku.

Dočasné řešení spočívá v tomto případě v restartu počítače, po kterém bude externí obrazovka opět fungovat.

Problémy květnové aktualizace

Microsoft potvrdil, že pracuje na opravě, ale nijak konkrétněji nespecifikoval, kdy by měla být k dispozici. „Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v systému Windows 10 verze 2004. Pracujeme na vyřešení problému v budoucí verzi operačního systému.“ uvádí na webu.

Zatím nejvážnější chybou, která se váže k poslední velké aktualizaci Windows 10, je konflikt na zařízeních s ovladačem Nvidia verze 358.00 nebo starší. V takovém případě dochází k pádům do „modré obrazovky smrti“. Stačí mít ale aktuální ovladač a je po problému. 

Microsoft už nechce riskovat, že by se některé z chyb začaly šířit masověji, proto zablokoval instalaci aktualizace na celé řadě zařízení, včetně některých svých produktů Surface. Aktuálně je předmětem šetření deset nahlášených problémů, z toho devět bylo důvodem k pozastavení aktualizací.

Diskuze (21) Další článek: Jak si Huawei poradil bez Googlu: Vyzkoušeli jsme telefon Huawei P40

Témata článku: Microsoft, Windows, Microsoft Office, Windows 10, Aktualizace, Operační systémy, Redmond, May 2020 Update, Aplikace, Bleeping Computer, Obrazovka, May, Chyba, Win + N, Kreslení, Alt + Tab, Pozastavení, Monitor, MS Office, Zařízení, Operační systémy na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Crew-5: Sledujte připojení kosmické lodi Crew Dragon k Mezinárodní vesmírné stanici
Jiří Černý
Crew DragonMezinárodní vesmírná stanice
Jako kapka v moři. Prodeje všech Pixelů za posledních šest let jsou jen zlomkem toho, co prodá Samsung za rok

Jako kapka v moři. Prodeje všech Pixelů za posledních šest let jsou jen zlomkem toho, co prodá Samsung za rok

** Google na poli Pixelů vyvíjí velkou míru snahy ** Ta se mu však v prodejích zatím nevrací ** Za 6 let prodal tolik telefonů, jako desetinu toho, co Samsung za rok

Martin Chroust
PixelKeynote