Microsoft Office | Windows 10 | May 2020 Update

Ani poslední velká aktualizace Windows 10 se neobešla zcela bez chyb. Naštěstí jsou tentokrát jen okrajové

Microsoft potvrdil problém s aktualizací May 2020 Update pro operační systém Windows 10. Chyb už se objevilo několik, ale stejně jako ta aktuální nejsou nijak masově rozšířeny a jedná se o poměrně okrajové záležitosti. Nyní se jedná o to, že při použití funkce kreslení v rámci kancelářského balíku MS Office dojde ke zčernání obrazovky. Nepříjemná situace nastává v okamžiku, kdy je okno aplikace otevřeno na externím monitoru.

Vývojáři v Redmondu problém oficiálně uznali, každopádně zajímavé je, že v aplikacích jiných firem se tato chyba neprojevuje. Na problém upozornil server Bleeping Computer, o něco později byly zveřejněny detaily i na oficiálních stránkách podpory.

Kreslení odstaví externí monitor

„Pokud máte zařízení se systémem Windows 10 ve verzi 2004 s integrovanou obrazovkou (například notebook nebo tablet) a připojeným externím displejem v režimu zrcadlení primární obrazovky, může se stát, že obrazovky začnou blikat a externí monitor zčerná, pokud se pokusíte kreslit pomocí nějaké aplikace MS Office (například ve Wordu),“ uvádí Microsoft.

V popisu chyby se dále uvádí, že podobný jev může nastat i v jiných aplikacích, umožňujících kreslení, jako je například Microsoft Whiteboard. Při kontrole ve Správci zařízení je vedle grafického adaptéru ikona s vykřičníkem ve žlutém trojúhelníku.

Dočasné řešení spočívá v tomto případě v restartu počítače, po kterém bude externí obrazovka opět fungovat.

Problémy květnové aktualizace

Microsoft potvrdil, že pracuje na opravě, ale nijak konkrétněji nespecifikoval, kdy by měla být k dispozici. „Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v systému Windows 10 verze 2004. Pracujeme na vyřešení problému v budoucí verzi operačního systému.“ uvádí na webu.

Zatím nejvážnější chybou, která se váže k poslední velké aktualizaci Windows 10, je konflikt na zařízeních s ovladačem Nvidia verze 358.00 nebo starší. V takovém případě dochází k pádům do „modré obrazovky smrti“. Stačí mít ale aktuální ovladač a je po problému. 

Microsoft už nechce riskovat, že by se některé z chyb začaly šířit masověji, proto zablokoval instalaci aktualizace na celé řadě zařízení, včetně některých svých produktů Surface. Aktuálně je předmětem šetření deset nahlášených problémů, z toho devět bylo důvodem k pozastavení aktualizací.

Diskuze (21) Další článek: Jak si Huawei poradil bez Googlu: Vyzkoušeli jsme telefon Huawei P40

Témata článku: Microsoft Office, Microsoft, Windows, Windows 10, Operační systémy, Aktualizace, May 2020 Update, Redmond, MS Office, Chyba, Aplikace, Alt + Tab, Kreslení, Monitor, Pozastavení, Obrazovka, Zařízení, May, Bleeping Computer


Určitě si přečtěte

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 165

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

** Dnes už skoro všechno uděláte ve webovém prohlížeči a na mobilu ** Před dvaceti lety to ale bylo jiné ** Zavzpomínejte na legendy, které jste pravděpodobně také používali

Jakub Čížek | 123

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

** Podzimní vydání Windows 10 přinese jen minimum novinek ** Aktualizace ponese formální označení 20H2 ** Microsoft mění názvy v programu Windows Insider

Lukáš Václavík | 17


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize