Opravdu nechápu, proč autor uznal za vhodné zdůrazňovat židovství Grove a jeho dívky. Byl to prostě člověk na správném místě a náboženství v tom snad nehraje žádnou roli. Nebo má autor jiný názor?
Názor byl 2× upraven, naposled 1. 4. 2016 19:27
He? Kdyby nebyl žid, nebyl by pronásledován, a to ani za WWII, a dost možná ani po ní. Nepřestěhoval by se do USA, a nikdy by se nestal CEO Intelu. Alespoň takhle jeho životní příběh čtu já...
A jak víte, že by se neodstěhoval do Ameriky? Vy jste snad jasnovidný? A jiné národnosti se do Ameriky nestěhují? A docela úspěšně pochybuji, že se jmenoval Grof, protože to znamená šlechtic a jako běžný člověk se tak jmenovat nikdy nesměl. To jméno bylo sice podobné, ale jiné.
Názor byl 1× upraven, naposled 2. 4. 2016 15:18
Panu Dvořáku, myslím, že přehnaná politická korektnost (a.k.a. společenská nezávadnost a.k.a ....) zde opravdu nemá místo. Zmínění židovského původu A.G. zde přece není projevem antisemitismu, ale je důležité pro popis jeho životního příběhu!Btw: Používání kondicionálu opravdu není argument - aneb jak říkal Ivánek z Mrazíka: "kdybych nebyl hlupákem, nestal bych se medvědem" 😉
Dobrý den, autor nevidí v židovství pana Grova žádný problém. Kdybych jej nezmínil, nedávalo by líčení jeho válečných let žádný smysl. Pochopitelně, mohl jsem tuto pasáž přeskočit, ale byla by to škoda, nemyslíte? Kromě toho, jeho původ uvádějí i knihy, z nichž jsem čerpal, evidentně na tom jejich autoři též nic nevidí... Stejně jako Jack Tramiel, měl i Andy židovský původ, a bohužel v dobách války tím oba trpěli. Že se Grove jmenoval Gróf, to se dočtete všude, klidně i na Wikipedii...
Jako vždy moc děkuji za perfektní čtení. Pan Tronner je prostě růží na hnojišti hustěkrutopřísně trendy fríkulínského bulvárního Živě a ostatní "redaktoři" (snad kromě pana Holčíka) mu nesahají ani po paty!
Pane Tronnere, veliké díky, jako vždy. Nechápu, jak to děláte, ale jestli se psaním neživíte, určitě byste měl!🙂
Sakra proc muzu modifikovat puvodni prispevky do diskuze ? Takze jsem psal neco ve smyslu ze mc68k byla o dost lepsi cpu nez i8086 a nechapu proc vyhral zrovna intel. Jinak v clanku je par preklepu a jednou jsem tam tusim zahledl Gore misto Grove apod.
Názor byl 2× upraven, naposled 31. 3. 2016 10:54
Jojo, přesně tenhle komentář mne při čtení toho nádherného článku také napadl. Dodnes nechápu, jak mohlo zvítězit něco, co bylo o tolik horší než Mc68k. To byl nejen ohromný rozdíl v ladnosti architektury, ale také v její pokročilosti, krok s původním 68k Intel srovnal až o 3 generace dál. Mít náskok v podstatě tří generací, to je něco, co se vidí málokdy.
A v počtu (polo)univerzálních registrů - šestnáct - srovnal Intel až s nástupem 64 bitů.
IMHO o úspěchu nerozhoduje jen technická vyspělost, ale i obchodní politika a leccos jiného.Třeba Z80 byl o něco vyspělejší než 8080. Vzpomínám, v té době se mi dostalo do rukou pár časopisů ze druhé strany železné opony, byly tam reklamní malůvky, jak expert od intelu hlásá davu: "Viděl jsem budoucnost, 8086" a opodál kdosi mu odporuje: "Z8000 je lepší". Nebo samotný IBM PC - tam asi zapůsobilo, že za ním stál výrobce silný v kramflecích. A daly byse zmínit i výrobky z jiných odvětví.
Myslím, že šokovat čtenáře živě kvalitním obsahemje opravdu nechutná praktika. Lide sem chodi trollit a rejpnout si do redakce, ne cist kvalitni obsah. Kazdopadne diky! 🙂
Dík bezva počtení.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.