Google | Android

Android 11 je venku, zatím jako veřejná beta. Podívejte se, co je nového

Google uvolnil k testování novou betaverzi Androidu 11. Ta ukazuje, na jaké novinky se na podzim můžeme těšit. Přijde snadné ovládání chytré domácnosti i lepší práce s notifikacemi. K dispozici je prozatím pouze pro telefony Pixel.

Nová verze populárního systému Android se zaměřuje hlavně na vylepšování a zvýraznění již dostupných funkcí namísto bombastických novinek. Dočkáme se tak lepší práce s notifikacemi – přibyde nový sekce Konverzace, která sdruží všechna upozornění z chatovacích aplikací. Těm lze nastavit i prioritu a místo ikony aplikace tak rovnu uvidíte profilový obrázek člověka, co vám píše. Chystá se i podpora notifikačních bublin, které znáte z Messengeru. Odpovědět na zprávu tak půjde z vyskakovacího okna a to ve všech aplikacích.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Hlavní novinkou 11. verze je ovládání chytré domácnosti přímo z nabídky vypínacího tlačítka.

Další velkou novinkou je ovládání chytré domácnosti, které je dostupné po dlouhém stisku vypínacího tlačítka. Zde si můžete přidat rychlé odkazy pro ovládání světel, zásuvek a dalších zařízení. Vše se přitom bere z aplikace Google Home a není tak nutné to nastavovat znovu. Na stejném místě by měly být i karty z Google Pay, to se nám ale bohužel nepodařilo v rámci betaverze aktivovat.

Dále nechybí ani spousta dalších novinek – Google upravil přepínání aplikací, kde zvýrazňuje označování textu a vytváření screenshotu. To má zase nový vzhled podobný iOS. Ovládání hudby se přesunulo z notifikace do rychlých přepínačů. Na domovské obrazovce telefon nabízí aplikace, co by vás mohly zajímat a oprávnění pro polohu je nově možné udělit i jednorázově.

Drobných novinek je tu ale mnohem více, nějaké další větší změny by mohly přijít až z další betou, o nic zásadního by se ale nemělo jednat. Finální verze by měla vyjít na podzim pro všechny telefony, Pixely ji zřejmě budou mít dříve – loni to bylo už dokonce v srpnu, letos ale bude vše pravděpodobně kvůli koronaviru opožděné.

Pokud máte telefon pixel, můžete betu sami vyzkoušet zaregistrováním se na stránkách Googlu. Prozatím jsme nenarazili na závažné chyby, jedná se ale o testovací verzi systému a tak nemusí být stabilní a vhodná pro dennodenní používání.

Aktualizováno 11. 6. 15:33: Po několika hodinách používání betaverze se bohužel na většině telefonů objeví chyba, která znemožní používání Google Pay.

Jak vypadá obvyklý telefon s Androidem podle Antutu?

Diskuze (27) Další článek: Chrome se již ve Windows bude instalovat do správné složky

Témata článku: Google, Software, Operační systémy, Android, iOS, Google Home, Mobilní aplikace, Google Pay, Betaverze, Pixel, Antutu, Messenger, Ovládání, Beta, Telefon, Novinka, Aplikace, Verze, Jak, NotifikaceDen D je tady, dnes vyšly Windows 11. Jak stáhnout instalační ISO?
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

** Vybrali jsme deset nejlepších nástrojů pro stahování videa z YouTube ** Můžete si vybrat, jestli chcete aplikaci, doplněk do browseru nebo webovou službu ** Videa z YouTube poté můžete sledovat offline

Karel KiliánStanislav Janů
TipyNejlepší programy
Kde stáhnout a jak vyplnit příjezdový formulář

Kde stáhnout a jak vyplnit příjezdový formulář

** K čemu slouží příjezdový formulář ** Kde ho najít a jako ho vyplnit ** Očkovaným stačí, ostatní musí podstoupit test, případně i karanténu

Ondřej Králík
Koronavirus
Minimální požadavky na Windows 11 budou opravdu přísnější. Starší PC nemají na upgrade nárok

Minimální požadavky na Windows 11 budou opravdu přísnější. Starší PC nemají na upgrade nárok

** Microsoft revidoval minimální požadavky na Windows 11 ** Jsou pořád hodně přísné, přidal navíc jen pár CPU ** Jedenáctky půjde nainstalovat i tak, ale neměli byste to dělat

Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft