Google | Android | Betaverze

Android P možná přijde s gesty, jako má iPhone X. Zbaví se tak navigačních tlačítek dole

Android P s číslem 9 by měl vyjít tento rok na podzim a prozatím není jasné, jaké všechny novinky přinese. Google ale omylem na vývojářském blogu publikoval screenshot, který ukazuje na přepracovanou spodní navigační lištu. Zřejmě se tak rozloučíme s třemi navigačními tlačítky, které tu jsou již od dob prvních Androidů.

Nyní již Google screenshot ve článku ořezal, původní obrázek se ale podařilo uchovat. Ten ukazuje podobné ovládání jako má iPhone X – středové podlouhlé tlačítko, které umožňuje posunutím nahoru zobrazit nedávno spuštěné aplikace, po dotyku by pak mělo ukázat domovskou obrazovku.

android-p-nav-bar-new.png
Takto by mohly vypadat nové ovládací prvky v Androidu P.

Zajímavé je tlačítko zpět, které se má ukazovat dle kontextu – zde ukazuje na možnost zavřít dialog, na domovské obrazovce ale zmizí, protože ztrácí funkci. Prozatím není zcela jasné, jak bude ovládání fungovat třeba v rámci aplikací apod. Ty totiž mají často své tlačítko zpět v rámci horní lišty

Možné také je, že Google změnu odloží (či zcela zruší), případné odhalení by ale mělo nastat na konferenci Google I/O, která se koná již příští měsíc. Vydání Androidu P je poté naplánováno na podzim tohoto roku.

Diskuze (12) Další článek: Muskova SpaceX má k dispozici dalších 500 milionů dolarů. Jaké projekty z nich bude financovat?

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,