Google | Android | Operační systémy

Android bude mít něco jako AirDrop od Applu. Funkce poslouží k rychlému posílání souborů lidem v okolí

Android bude mít něco jako AirDrop od Applu. Funkce poslouží k rychlému posílání souborů lidem v okolí

Apple nabízí mezi svými zařízeními snadný přenos dat za pomoci funkce AirDrop, kdy není nutné provádět párování či další složitosti. Něco podobného nyní zřejmě chystá Google, který takto umožní posílat soubory jak mezi Androidy, tak i Chromebooky a dokonce i iPhony.

Novinku se podařilo aktivovat redaktorům webu 9to5Google. Je součástí Google Play Services, což je komponenta zajišťující běh služeb Google a dalších částí Androidu nezávisle na verzi, kterou vaše zařízení má. Novinka by se tak mohla dostat i na starší zařízení.

Klepněte pro větší obrázek 
Fast Share vidí zařízení v okolí a umožňuje na ně zaslat soubory či text. (foto: 9to5Google)

Fast Share slouží ke sdílení textů, odkazů na webové stránky či souborů. Požadovanou položku stačí označit a využít systémový dialog pro sdílení. V něm bude právě nová položka, která povede na obrazovku se zařízeními v okolí. Ty telefon vyhledá na základě Bluetooth a polohy, samotný datový přenos pak probíhá skrze Wi-Fi.

Na opačné straně pouze vyskočí hláška, zda chcete soubor přijmout, či nikoliv. Součástí notifikace je i název a ID odesílajícího zařízení. Zároveň je možné nastavit, aby často používané kontakty vás viděly vždy, když jste v okolí.

Funkčně to tak značně připomíná systém AirDrop, který používá Apple u svých zařízení pro snadný přenos dat. Oproti tomuto systému se ale Fast Share zřejmě nebude omezovat pouze na Android a bude komunikovat i s iPhony či třeba Chromebooky. Zatím ale není zřejmé, kdy Google novinku vypustí mezi uživatele.

Co je nového v nové betě Androidu?

Diskuze (18) Další článek: Tři z prvních šedesáti satelitů Starlink selhaly. Příčina zatím nebyla objasněna

Témata článku: Software, Google, Apple, Android, Operační systémy, Mobilní aplikace, iPhone, Wi-Fi, Chromebooky, Soubor, Okolí, AirDrop, Zařízení, Chromebook, Google Play Services, Posílání


Určitě si přečtěte

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 169

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

** Rozšířené realitě i po letech chybí praktické využití ** Selhaly mobilní aplikace i AR brýle ** Floridské studio to proto zkusí přes bizarní erotiku Hybri

Jakub Čížek | 20

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 124


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11