Analýzy reálu spojenými silami

Společnosti ANSYS, Inc. a Mechanical Dynamics, Inc. oznámily rozšíření spolupráce při vývoji produktů DesignSpace a Dynamic Designer Motion.
Společnosti ANSYS, Inc. a Mechanical Dynamics, Inc. oznámily rozšíření spolupráce při vývoji produktů DesignSpace a Dynamic Designer Motion. Jejím cílem je užší propojení kinematické a dynamické analýzy s analýzou pevnostní, reprezentovanou metodou konečných prvků.

Výsledkem pak bude možnost analyzování napjatosti jak na součástkách, tak především na celé sestavě v průběhu pohybu mechanismu.

Je zcela bez diskuse, že spolupráce těchto dvou leaderů v oblasti analýzy virtuálních prototypů přinese vývojářům a konstruktérům špičkové technologie, které jim dají odpověď na tu nejzákladnější otázku: „Jak se bude mechanismus chovat při zatížení v reále?“ A to vše samozřejmě bez nutnosti sestrojit prototyp.

DesignSpace pro Mechanical Desktop
Produkt DesignSpace je určen konstruktérům pracujícím s Mechanical Desktopem a navrhujícím jednotlivé součásti i celé sestavy. DesignSpace je plně asociativní, a proto umožňuje opakovaně řešit úlohy typu „Co když?“ v průběhu celého vývojového cyklu. DesignSpace je určen pro firmy, jejichž výrobky podléhají zatížení od sil, tlaku, rotace, tepla, konvence, kmitání nebo tíhovému zrychlení.

DesignSpace řeší :

  • napětí a deformace v oblasti platnosti Hookova zákona
  • koeficient bezpečnosti
  • napjatost
  • vlastní frekvence (modální analýza)
  • kritické frekvence při zatížení
  • teplotní úlohy (teplota, záření, tepelný tok, konvence)
  • kombinace statického a teplotního zatížení
  • materiálové vlastnosti závislé na teplotě
  • nelineární průběh koeficientu konvence
  • tvarová optimalizace

Dynamic Designer Motion pro Mechanical Desktop
Aplikace Dynamic Designer Motion umožňuje konstruktérům provádět v prostředí Mechanical Desktopu kinematickou a dynamickou analýzu sestavy. Díky velmi dobré integraci s Mechanical Desktopem není potřeba žádné transformace dat a i uživatelské prostředí je konstruktérovi důvěrně známé.

Na začátku analýzy je sestava vytvořená v Mechanical Desktopu. Díky výše zmíněné integraci je k dispozici automatická detekce vazeb (technologie IntelliMotion), která vazby použité při tvorbě sestav v Mechanical Desktopu převádí na vazby určené pro simulaci. Do takto definované sestavy lze poté doplňovat další určující podmínky, jako jsou: síly, pružiny, tlumiče, počáteční rychlosti a zrychlení atd. Veškeré tyto podmínky mohou být zadány podle uživatelem určené funkční závislosti. Veškeré podmínky (včetně vazeb) jsou plně asociativní vůči změnám modelu v Mechanical Desktopu. Pro takto definovaný model je spuštěna výpočetní analýza. Výsledkem analýzy jsou trajektorie, rychlosti a zrychlení vyšetřovaných bodů či těles. V případě těles jsou spočteny setrvačné síly a reakce ve vazbách, což mohou být vstupy pro následnou pevnostní analýzu. Veškeré výsledky lze zobrazit v grafické formě při pohybu sestavy nebo jako grafy závislostí jednotlivých veličin. U sestav se také automaticky generují hlášení o případných kolizních stavech. Samozřejmostí jsou i prezentační výstupy ve formě animovaných video sekvencí s pohybem sestavy.

Diskuze (2) Další článek: Černobílý AutoCAD?

Témata článku: Video, Analýza, Sestavy, Prezentační video, Tepelný tok, Těleso, Desktop, Šil, Dobrá optimalizace, Tepelný pohyb, Sila, Reál, Počáteční rychlost, Designer, Záření, Spojení, Dynamic, SpojeGoogle není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Vyzkoušeli jsme levnou autodiagnostiku s Androidem. Servisy ohrnou nos, řidičům bude stačit

Vyzkoušeli jsme levnou autodiagnostiku s Androidem. Servisy ohrnou nos, řidičům bude stačit

** Smartphone s Androidem dnes využijete i pro autodiagnostiku ** Jednotku OBD-II dnes pořídíte za pár stovek ** Co se vše dokáže diagnostika s bezplatným SW v češtině?

Martin Chroust
DiagnostikaPro řidiče
Za WhatsApp se bude platit! Za předplatné dostanete funkci, která je u konkurence zadarmo

Za WhatsApp se bude platit! Za předplatné dostanete funkci, která je u konkurence zadarmo

** Bylo to jen otázkou času ** Už i WhatsApp nabízí prémiové předplatné ** Za poplatek dostanete funkci, která je u konkurence zadarmo

Martin Chroust
předplatnéWhatsAppMobilní aplikace
Starlink překvapivě zlevňuje. I v Česku teď satelitní internet stojí o polovinu méně
Karel Kilián
StarlinkPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě
10 nejpovedenějších mobilů za posledních 10 let. Vzpomínáme na srdcovky, kterých jsme se nechtěli vzdát

10 nejpovedenějších mobilů za posledních 10 let. Vzpomínáme na srdcovky, kterých jsme se nechtěli vzdát

** Výrobci dnes na trh chrlí jeden telefon za druhým ** V nepřeberné šedi ale tu a tam vyčnívají mobilní perly ** Vzpomeňte s námi na telefony, které jste dlouho nechtěli odložit

Martin Chroust
LegendyHistorieSmartphony
Máte rádi malé telefony? Pak si oblíbíte tohoto třípalcového drobečka, který není větší než platební karta

Máte rádi malé telefony? Pak si oblíbíte tohoto třípalcového drobečka, který není větší než platební karta

** Dnešní telefony se předhánějí v tom, který z nich bude větší ** Malé telefony na trhu skoro vyhynuly... ** Čínská značka si připravila telefon do dlaně s třípalcovým displejem

Martin Chroust
InfraportKompaktní velikostSmartphony
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix