Společnosti ANSYS, Inc. a Mechanical Dynamics, Inc. oznámily rozšíření spolupráce při vývoji produktů DesignSpace a Dynamic Designer Motion.
Společnosti
ANSYS, Inc. a
Mechanical Dynamics, Inc. oznámily rozšíření
spolupráce při vývoji produktů DesignSpace a Dynamic Designer Motion. Jejím cílem je užší propojení kinematické a dynamické analýzy s analýzou pevnostní, reprezentovanou metodou konečných prvků.
Výsledkem pak bude možnost analyzování napjatosti jak na součástkách, tak především na celé sestavě v průběhu pohybu mechanismu.
Je zcela bez diskuse, že spolupráce těchto dvou leaderů v oblasti analýzy virtuálních prototypů přinese vývojářům a konstruktérům špičkové technologie, které jim dají odpověď na tu nejzákladnější otázku: „Jak se bude mechanismus chovat při zatížení v reále?“ A to vše samozřejmě bez nutnosti sestrojit prototyp.
DesignSpace pro Mechanical Desktop
Produkt DesignSpace je určen konstruktérům pracujícím s Mechanical Desktopem a navrhujícím jednotlivé součásti i celé sestavy. DesignSpace je plně asociativní, a proto umožňuje opakovaně řešit úlohy typu „Co když?“ v průběhu celého vývojového cyklu. DesignSpace je určen pro firmy, jejichž výrobky podléhají zatížení od sil, tlaku, rotace, tepla, konvence, kmitání nebo tíhovému zrychlení.
DesignSpace řeší :napětí a deformace v oblasti platnosti Hookova zákona
koeficient bezpečnostinapjatostvlastní frekvence (modální analýza)kritické frekvence při zatíženíteplotní úlohy (teplota, záření, tepelný tok, konvence)kombinace statického a teplotního zatíženímateriálové vlastnosti závislé na teplotěnelineární průběh koeficientu konvencetvarová optimalizaceDynamic Designer Motion pro Mechanical Desktop
Aplikace Dynamic Designer Motion umožňuje konstruktérům provádět v prostředí Mechanical Desktopu kinematickou a dynamickou analýzu sestavy. Díky velmi dobré integraci s Mechanical Desktopem není potřeba žádné transformace dat a i uživatelské prostředí je konstruktérovi důvěrně známé. Na začátku analýzy je sestava vytvořená v Mechanical Desktopu. Díky výše zmíněné integraci je k dispozici automatická detekce vazeb (technologie IntelliMotion), která vazby použité při tvorbě sestav v Mechanical Desktopu převádí na vazby určené pro simulaci. Do takto definované sestavy lze poté doplňovat další určující podmínky, jako jsou: síly, pružiny, tlumiče, počáteční rychlosti a zrychlení atd. Veškeré tyto podmínky mohou být zadány podle uživatelem určené funkční závislosti. Veškeré podmínky (včetně vazeb) jsou plně asociativní vůči změnám modelu v Mechanical Desktopu. Pro takto definovaný model je spuštěna výpočetní analýza. Výsledkem analýzy jsou trajektorie, rychlosti a zrychlení vyšetřovaných bodů či těles. V případě těles jsou spočteny setrvačné síly a reakce ve vazbách, což mohou být vstupy pro následnou pevnostní analýzu. Veškeré výsledky lze zobrazit v grafické formě při pohybu sestavy nebo jako grafy závislostí jednotlivých veličin. U sestav se také automaticky generují hlášení o případných kolizních stavech. Samozřejmostí jsou i prezentační výstupy ve formě animovaných video sekvencí s pohybem sestavy.