Bezpečnost | Česko | Statistika

Analytici srovnali kybernetickou bezpečnost: Česko je na tom dobře, ale Slovensko propadlo

Analytici srovnali kybernetickou bezpečnost: Česko je na tom dobře, ale Slovensko propadlo

Datoví analytici z CompariTech dali dohromady několik zdrojů z oblasti kybernetické bezpečnosti a sestavili žebříček šedesáti zemí, mezi kterými figuruje i Česko. Jak jsme v tomto srovnání dopadli? Skončili jsme na 49. místě.

Ale pozor, to není chyba, žebříček je totiž řazený od těch nejhorších zemí s nejvíce útoky a také zastaralou legislativou, až po ty kyberneticky nejlépe vybavené. Zatímco na nejlepším 60. místě se umístilo Japonsko následované Francií a Kanadou, nejhůře si z vybraných zemí vedlo Alžírsko, Indonésie a Vietnam.

Klepněte pro větší obrázek
Čím vyšší Cybersecurity Rank, tím lépe. Česko patří do první pětiny zemí.

Do výběru se dostalo také Slovensko, které podle použité metodiky skončilo na nikterak chvályhodném 26 místě – zůstalo tedy v horší polovině zemí.

Klepněte pro větší obrázek
Slovensko kupodivu dopadlo mnohem hůře než Česko

Jako zdroje dat analytikům posloužily čerstvé statistiky nakažených počítačů podle zemí od Kaspersky Lab, Global Cybersecurity Index od Mezinárodní telekomunikační unie a Global Cyber Strategies Index, jehož autorem je zase washingtonská neziskovka Centrum po strategická a mezinárodní studia.

Diskuze (7) Další článek: Standard PCI Express 5.0 je těsně před schválením. Přinese úchvatnou přenosovou rychlost

Témata článku: Japonsko, Bezpečnost, Malware, Česko, Francie, Statistika, Slovensko, Kyberválka, Vietnam, Alžírsko, Kaspersky Lab, Analytik, Kybernetická bezpečnost, Kanada, CyberSec, Nakažený počítač, Česká republika, Indonésie, Centrum

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk