Amerika pustila do světa moderní šifrovací systémy

Specializovaná americká síťová firma ODS Networks dosáhla souhlasu vlády na vývoz vysoce výkonného šifrovacího produktu do 42 zemí světa.
Specializovaná americká síťová firma ODS Networks (neplést s naší "populární" politickou stranou :-) ) dosáhla souhlasu vlády na vývoz vysoce výkonného šifrovacího produktu do 42 zemí světa.

Mluvčí této firmy řekl, že se stali první firmou, která toto povolení od vlády dostala. Jedná se o systém s šifrovacím klíčem o velikosti 112, 128 a 1024 bitů. Ministerstva obchodu a obrany, která tyto povolení vydává, vývozy avizovaných produktů striktně hlídá a kontroluje. Do nedávné doby byl export tohoto artiklu zboží úplně zastaven. Koncové země jsou přísně prověřovány co se týče výskytu korupce a kriminality. To z toho důvodu aby dnešní moderní šifrovací systémy nebyly zneužity k jiným cílům než jsou určeny. Kdyby tyto algoritmy k utajení komunikace a přenosu dat začaly využívat zločinecké organizace, bezpečnostní organizace by prakticky ztratily možnost monitorování těchto skupin. Přísnost vlády Spojených států si už na vlastní kůži vyzkoušela i Česká republika. Letos na podzim totiž americká vláda nedoporučila vývoz těchto šifrovacích systémů do naší republiky z důvodu vysoké kriminality a korupce v naší zemi. To již o něčem napovídá.

Váš názor Další článek: Jeden rok mezi monitory

Témata článku: Šifrování, Mode, Moderní svět, Americká síť, Svět

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost