Sociální sítě | USA | Děti

Američtí senátoři chtějí dětem a teenagerům omezit lajky na sociálních sítích

Skupina amerických senátorů sepsala návrh nového zákona KIDS – Kids Internet Design and Safety (PDF), který si vytyčil smělý cíl v podobě regulace sociálních sítí, na kterých se vyskytují děti a teenageři mladší 16 let.

Americká média zaujala zejména 4. část, která zakazuje „Displaying the quantity of positive engagement or feedback that a covered user has received from other users.

Právně-úřední newspeak lze přeložit tak, že návrh zákona zakazuje zobrazovat počet lajků a jakékoliv další zpětné vazby, ze které by bylo možné vyčíst popularitu příspěvku na sociální síti.

Podle zákonodárců je tento jev stejně škodlivý jako další techniky propagace na sociálních sítích, které mohou zaoceánské teenagery poškodit. Třeba tak, že dítě, které bude mít oproti kamarádům málo lajků, propadne depresím.

Návrh nové legislativy se dále věnuje reklamě na sociálních sítích pro děti a dalšími aspekty regulace, která doposud nefunguje, nebo chrání jen děti mladší 13 let, a to poměrně bezzubým způsobem.

Zákon má podporu některých lidskoprávních organizací, a pokud by vám připadal nesmyslný, je třeba připomenout, že některé sociální sítě už podobnou techniku zavedli. Třeba Instagram. Slabší jedinci a děti se totiž mohou hůře vyrovnávat se skutečností, že o jejich názory na Facebooku, TikToku, Instagramu a dalších nakonec nikdo nemá zájem.

Diskuze (14) Další článek: Příští robotický rover, který bude jezdit po Marsu, dostal jméno Perseverance

Témata článku: Facebook, Právo, TikTok, Sociální sítě, USA, Instagram, Děti, Síť, PDF, Americký senátor, Lajk, Kids, Teenager, Sociální síť, Návrh zákona, Dítě, Senátor


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Možná největší problém je nedostupnost, nejžádanější kusy jsou vyprodané

David Polesný | 21

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

** Windows už dávno nejsou pilířem podnikání Microsoftu ** Mnohem více mu vydělává cloud ** Pojďme si trošku zaspekulovat, kam až by to mohlo zajít

Jakub Čížek | 96

Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

** V nových mobilech se začíná objevovat tajemná zkratka UWB ** Jde o další technologii, jak navzájem propojit různá zařízení ** Oproti Wi-Fi a Bluetooth má řadu výhod

Lukáš Václavík | 35


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači