Američtí giganti chtějí exportovat silnou kryptografii

Třináct amerických technologických gigantů oznámilo novou technologii kódování v počítačových sítích pojmenovanou Operator Action.
Třináct amerických technologických gigantů Cisco System, Ascend, Bay Networks, Hewlett-Packard, Intel, Microsoft, Netscape Comunication, Network Associates, Novel, RedCreek, Secure Computing a Sun Microsystem oznámilo novou technologii kódování v počítačových sítích pojmenovanou Operator Action. Deset z těchto třinácti společností zaregistrovalo na Ministerstvu obchodu USA žádost o povolení vývozu výrobků používající tuto technologii do zahraničí a snaží se tak prosadit toto řešení jako možnou cestu k uvolnění exportu šifrování z USA.

Živě komentuje: S globalizací počítačových sítí a rozvojem komerčního využití Internetu roste zájem o technologie silného šifrování. Jak ideální stav! Technologie s perspektivním růstem zájmu zákazníků, kteří chtějí kupovat a skupinou dravých obchodníků, kteří chtějí prodávat, ale... Většina šifrovacích algoritmů je patentována v USA a společnosti vlastnící patenty nemohou vyvážet své produkty mimo území USA, protože mají svázané ruce kvůli známým vývozním omezením. Podle současné právní úpravy je totiž kryptografie považována ve Spojených Státech za válečný materiál a vývoz šifrovacích strojů jako jsou počítačové programy a zařízení používající silnou kryptografii jsou zahrnuty do Podmínek obchodu se strategickým materiálem (Defense Trade Regulation), známé jako Mezinárodní podmínky pro dopravu a zbraně ITAR. Vývoz podobných zařízení podléhá schvalovacímu procesu ministerstva obchodu USA.

Demonstrativní postup americký společností ukazuje, že se nehodlají smířit se současným řešení exportu bezpečnostních technologií, které jim neumožňuje uplatnit se a profitovat na trzích mimo USA. Zdali se jim podařilo najít řešení, které uspokojí svou kvalitou požadavky zákazníků a současně splní i omezující podmínky vlády spojených států ukáže čas.

Váš názor Další článek: Oblast unixových serverů patří Sunu

Témata článku: Microsoft, Technologický gigant, Export, Uvolněný patent, Gigant, Známá společnost


Určitě si přečtěte

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Výsledky této studie vás zřejmě vůbec nepřekvapí. Aspoň tak ale můžeme obecně známý názor podložit čísly.

Daniel Fuglevič | 28

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

** Pochopit techniky a principy A.I. je složité ** Ale nebojte, jde to i bez doktorátu z IT a matematiky ** Vyzkoušíme generátor neuronových sítí od Googlu

Jakub Čížek | 9

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 1


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X