Americký senátor ve výrazných palčácích se stal memem, teď si ho můžete vytisknout na 3D tiskárně

Cesty internetových memů jsou nevyzpytatelné a jen málokdy lze předpovědět, kdy a co se začne lavinovitě šířit za účelem pobavení všech ostatních. Aktuálním hitem nejen na sociálních sítích je fotografie amerického senátora Bernie Sanderse z inaugurace prezidenta Joea Bidena, pořízená fotografem Agence France-Press Brendanem Smialowským.

Na původním snímku sedí Sanders na jedné ze skládacích stoliček zachumlaný v kabátu s modrou rouškou na obličeji a velmi nápadnými palčáky na rukách. Fotka by sama o sobě patrně nebyla nijak zajímavá, kdyby se jí neujala internetová komunita a neudělala z ní mem.

Bernie Sanders jako internetový mem

Senátor ve výrazných rukavicích někoho zaujal natolik, že ho ze snímku vyřezal a bezmála osmdesátiletého politika umístil do jiného prostředí. Tím doslova strhl lavinu, v jejímž rámci se Sanders objevil snad na všech myslitelných místech.

Když ve vyhledávání obrázků na Googlu zkusíte hledat Bernie Sanders meme, najdete ho sedět v zimomřivé pozici například na pramici, golfovém vozíku, na lavičce vedle Forresta Gumpa nebo na bobové dráze.

Sanders se stal internetovým memem a na webu dokonce vznikl (dnes již nefungující) generátor, ve kterém bylo možné usadit ho snadno a rychle na jakékoli pozadí. Dle provozovatele této stránky uživatelé vytvořili více než devět milionů memů.

Tým kolem Bernieho Sanderse bleskově a obratně využil situace a nabídl zájemcům za 45 dolarů (v přepočtu asi 970 Kč) mikinu s inkriminovanou fotkou. Veškerý výtěžek hodlá věnovat vermontské organizaci Meals on Wheels, jež rozváží jídlo lidem, kteří si ho z nějakého důvodu nemohou koupit nebo připravit.

Senátor v palčácích jako 3D model

Proměna sedícího senátora v mem je ukázkou, jak se něco z fyzického světa může stát doslova legendou ve světě virtuálním. Možná je ale i opačná transformace – Bernieho Sanderse si nyní můžete vytisknout jako zmenšený model na 3D tiskárně.

K dispozici je hned několik verzí. Například na ThingiVerse lze najít bezplatné podklady Bernie with mittens či Remix of Fisk400's Bernie with Chair Added, jež obsahuje i skládací židličku. Web GumRoad pak nabízí podstatně precizněji zpracovaný model Sittin' Mitten Man od Bright Buffalo Designs za 3,50 dolarů (cca 76 Kč).

Placená verze zaujme zejména detailně zpracovanými palčáky a botami, na kterých nechybí zavázané tkaničky. Soubory lze využít k vytisknutí modelu senátora Sanderse a jeho následnému umístění do nejrůznějších prostředí a pozic.

Diskuze (32) Další článek: Čína připravuje novou zajímavou misi. Chce nepřetržitě pozorovat Slunce

Témata článku: 3D tisk, Google, 3D, USA, Politika, Tiskárny, Senátor, Mem, Dolar, Forrest Gump, Agence France-Press, Joe Biden, Americký senátor, Model, Tiskárna, Bernie Sanders


Určitě si přečtěte

Finanční správa tento měsíc spustí Moje Daně. Přiznání má být hračka
Lukáš Václavík
eIdentitaČeskoeGovernment
Microsoft pořád myslí i na odpůrce předplatného. Letos vydá Office 2021
Lukáš Václavík
Microsoft OfficeMicrosoft
Dalším gigabitovým hráčem bude ČEZ. Internet již poskytuje prvním zákazníkům
Lukáš Václavík
Poskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Nová volitelná aktualizace opravuje více než 40 chyb v operačním systému Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Lépe bylo bez Googlu, přiznal s odstupem bývalý šéf Waze
Markéta Mikešová
WazeGoogle
Technici nestíhají. Cetin dočasně přerušil zavádění VDSL bondingu
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

** Každý nový počítač si zaslouží počáteční péči ** Odinstalujte bloatware a nezapomeňte na vhodné nastavení ** Poradíme, jak se o počítač s Windows 10 postarat

David Polesný, Stanislav Janů | 75

David PolesnýStanislav Janů
PočítačeNotebooky
Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Současná situace cestování zrovna dvakrát nepřeje, kvůli covidu můžeme jezdit leda tak prstem po mapě. A nebo můžeme prsty nechat volné a koukat, jak po mapě cestuje někdo jiný. Díky otevřeným datům dopravních či přepravních společností je to hračka.

Lukáš Václavík | 12

Lukáš Václavík
Doprava
Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

** Kde jsou ty doby, kdy měl skoro každý doma Photoshop ** Photoshop a Premiere Pro od kamaráda nebo z warezu ** Dnes už to nemá smysl, existuje totiž hromada laciných alternativ

Jakub Čížek | 92

Jakub Čížek
Grafický editorStřih videa