3D tisk | USA | Politika

Americký senátor ve výrazných palčácích se stal memem, teď si ho můžete vytisknout na 3D tiskárně

Cesty internetových memů jsou nevyzpytatelné a jen málokdy lze předpovědět, kdy a co se začne lavinovitě šířit za účelem pobavení všech ostatních. Aktuálním hitem nejen na sociálních sítích je fotografie amerického senátora Bernie Sanderse z inaugurace prezidenta Joea Bidena, pořízená fotografem Agence France-Press Brendanem Smialowským.

Na původním snímku sedí Sanders na jedné ze skládacích stoliček zachumlaný v kabátu s modrou rouškou na obličeji a velmi nápadnými palčáky na rukách. Fotka by sama o sobě patrně nebyla nijak zajímavá, kdyby se jí neujala internetová komunita a neudělala z ní mem.

Bernie Sanders jako internetový mem

Senátor ve výrazných rukavicích někoho zaujal natolik, že ho ze snímku vyřezal a bezmála osmdesátiletého politika umístil do jiného prostředí. Tím doslova strhl lavinu, v jejímž rámci se Sanders objevil snad na všech myslitelných místech.

Když ve vyhledávání obrázků na Googlu zkusíte hledat Bernie Sanders meme, najdete ho sedět v zimomřivé pozici například na pramici, golfovém vozíku, na lavičce vedle Forresta Gumpa nebo na bobové dráze.

Sanders se stal internetovým memem a na webu dokonce vznikl (dnes již nefungující) generátor, ve kterém bylo možné usadit ho snadno a rychle na jakékoli pozadí. Dle provozovatele této stránky uživatelé vytvořili více než devět milionů memů.

Tým kolem Bernieho Sanderse bleskově a obratně využil situace a nabídl zájemcům za 45 dolarů (v přepočtu asi 970 Kč) mikinu s inkriminovanou fotkou. Veškerý výtěžek hodlá věnovat vermontské organizaci Meals on Wheels, jež rozváží jídlo lidem, kteří si ho z nějakého důvodu nemohou koupit nebo připravit.

Senátor v palčácích jako 3D model

Proměna sedícího senátora v mem je ukázkou, jak se něco z fyzického světa může stát doslova legendou ve světě virtuálním. Možná je ale i opačná transformace – Bernieho Sanderse si nyní můžete vytisknout jako zmenšený model na 3D tiskárně.

K dispozici je hned několik verzí. Například na ThingiVerse lze najít bezplatné podklady Bernie with mittens či Remix of Fisk400's Bernie with Chair Added, jež obsahuje i skládací židličku. Web GumRoad pak nabízí podstatně precizněji zpracovaný model Sittin' Mitten Man od Bright Buffalo Designs za 3,50 dolarů (cca 76 Kč).

Placená verze zaujme zejména detailně zpracovanými palčáky a botami, na kterých nechybí zavázané tkaničky. Soubory lze využít k vytisknutí modelu senátora Sanderse a jeho následnému umístění do nejrůznějších prostředí a pozic.

Diskuze (21) Další článek: Čína připravuje novou zajímavou misi. Chce nepřetržitě pozorovat Slunce

Témata článku: 3D tisk, Google, 3D, USA, Politika, Tiskárny, Stolice, Dolar, Joe Biden, ISC, Bright, Mem, Tiskárna, Agence France-Press, Americký senátor, Senátor, PRAM, Meme, Wheels, Bernie Sanders, Forrest Gump, Photographer, Model, Memue, Tiskárny na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru