Sociální sítě | Právo | USA

Americký senátor chce dostat mimo zákon autoplay a nekonečný posuvník

Americký senátor chce dostat mimo zákon autoplay a nekonečný posuvník

Republikánský senátor Josh Hawley, který ve Washingtonu zastupuje stát Missouri, pracuje na v mnoha ohledech unikátním federálním zákonu Social Media Addiction Reduction Technology Act – stručně SMART Act (PDF).

SMART Act by měl zatočit s některými údajnými nešvary sociálních sítí, a to především s nekonečným posuvníkem bez zjevných předělů nebo automatickým přehráváním videa.

Klepněte pro větší obrázek
Spustíte jedno video a skončíte po šesti hodinách. Americký senátor s tím chce zatočit.

Podle Hawleyho tyto praktiky vedou k závislosti na sociálních médiích a omezují svobodnou vůli člověka, který si jen chtěl, s trochou nadsázky, v devět večer přehrát jeden jediný hudební klip na YouTube, díky nekonečně smyčce navazujících videí však ale usnul až o půl čtvrté ráno při sledování 526. klipu s ochočenými bišonky.

Hawley patří k dlouholetým kritikům sociálních médií v čele s Facebookem, který považuje za pochybnou firmu, faktem však zůstává, že podobnou kritiku internetové firmy raději začínají samy brát na vědomí a nabízejí například funkce, které umožní uživatelům na mobilu nastavit, kolik času denně chtějí trávit na sociálních sítích.

Kompletní znění návrhu:

Diskuze (14) Další článek: Webový prohlížeč Chrome vychází ve verzi 76. Blokuje Flash a podporuje tmavý režim webů

Témata článku: Facebook, YouTube, Sociální sítě, Právo, USA, PDF, Posuvník, Zak, Sociální médium, Josh Hawley, Senátor, Americký senátor