Americká vláda povolila vývoz šifrovacího softwaru

Ve středu americká vláda schválila možnost vývozu šifrovacího softwaru do všech zemí, bez nutnosti mít licenci k takovému druhu prodeje.
Ve středu americká vláda schválila možnost vývozu šifrovacího softwaru do všech zemí, bez nutnosti mít licenci k takovému druhu prodeje. Samozřejmě že ne úplně do všech. Kuba, Írán, Irák, Libye, Severní Korea, Súdán a Sýrie byly vyňaty, protože podporují terorismus nebo jsou v nepřátelském postavení vůči USA.

Šifrovací software může být od této doby přístupný komukoliv z koncových uživatelů, včetně cizích vlád (kromě vlád výše jmenovaných zemí). Toto uvolnění pomůže především firmám, které se zabývají e-komercí a které měly značné problémy, pokud chtěly svoje produkty prodávat do zámoří. Uvolnění se týká i zdrojových kódů, nástrojů a komponentů včetně možnosti posílat zdrojové kódy prostřednictvím Internetu.

Domnívám se, že na tomto kroku vydělají nejenom firmy zabývající se výrobou a vývojem šifrovacího softwaru ve Spojených státech. Koneckonců to povede ke zvětšení konkurence na evropském kontinentě, kde se nacházíme i my. A konkurence vždy znamená slevu. Uvolnění kódů přinese užitek všem firmám, které se zabývají šifrováním. Napomůže to k výměně zkušeností a možná i k novým nápadům. A s představou stále se lepšícího zabezpečení spojuji především zvýšení bezpečnosti e-komerce jako celku.

Na uvolnění šifrovacího softwaru se můžeme dívat i jako na další krok přispívající ke konečné globalizaci. Jak se ale ukazuje, ne vždy musí být globalizace spojována jen s negativními zprávami, jak to alespoň učinil prezident v novoročním projevu. Snad se jednoho dne dočkáme, kdy padnou všechny bariéry, které brání volnému obchodu.

Váš názor Další článek: Sonique: Opravdu hezký přehrávač "empétrojek"

Témata článku: Software, USA, Vláda, Šifrování, Terorismus, Súdán, Sýrie, Americká vláda, Americký prezident, Libye, Negativní zpráva, Software na Heureka.czTohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy