USA | Amazon | Policie

Americká policie chytala zloděje balíků pomocí kamer, GPS a falešných krabic

Americká policie chytala zloděje balíků pomocí kamer, GPS a falešných krabic

Moderní techniku, ale i falešné krabice, vypadající jako balíčky od Amazonu, použila policie v americkém státě New Jersey. Cílem akce, o níž informovala agentura Associated Press, bylo odhalit a chytit zloděje zásilek v hlavním městě Jersey City.

Falešné balíčky, oblepené typickými páskami, používanými na zásilkách z Amazonu, obsahovaly zařízení pro určení přesné polohy. Místa s návnadou sledovaly také nainstalované kamery ve zvoncích. Policie tak mohla zjistit, kde se zásilka nachází a případně chytit při činu toho, kdo ji odcizí.

První balíček ukradli za tři minuty

V případě, že se balíček pohnul z místa doručení, obdržela policie upozornění, na jehož základě pak provedla další kroky. Jako součást důkazních materiálů proti zatčeným pak sloužily záznamy, pořízené zvonkovými kamerami.

Celá operace se zaměřovala na nejvíce rizikové oblasti ve městě. Ty byly vybrány na základě kombinace oficiálních údajů o trestné činnosti a informací o krádežích, registrovaných Amazonem. Aktivita nakonec přinesla své ovoce.

Jeden z falešných balíčků vydržel na verandě, kam byl nastražen, pouhé tři minuty, než byl ukraden. Policejní kapitán James Crecco konstatoval, že se původně domnívali, že jde o chybu, nicméně záhy příslušníci zadrželi zloděje. Není však známo, zda byl následně obviněn z trestného činu.

Krádeže balíčků jako zásadní problém

Poměrně vtipné na celé akci je, že krabice, jež měly přilákat zloděje, byly mimo jiné umísťovány k domům příslušníkům policejního sboru. Šéf policie v Jersey City Michael Kelly pro Associated Press řekl, že doufá v další rozšíření tohoto programu, který prošel právním přezkumem a byl schválen obecním prokurátorem. Podobné akce v minulosti proběhly v Novém Mexiku, Kalifornii či Oregonu.

Počet odcizených zásilek sice Amazon nezveřejnil, ale zjevně se jedná o poměrně zásadní problém, když se ho rozhodl řešit touto cestou. Údaje o krádežích nesdělily ani doručovací služby UPS A FedEx, dle jiných zdrojů však končí v rukách zlodějů až pětina zásilek z e-shopů.

Zásilky jsou proto často předávány sousedům, případně mohou adresáti využít službu Amazon Key. V jejím rámci si koupí speciální zámek s kamerou, který nainstalují na hlavní dveře. Cloudový zámek pak umožní doručovateli odemknout dveře a uložit balík do vstupní chodby.

Během prvního dne bylo provedeno pět zatčení. Ne vždy si ale policisté hned došli pro toho, kdo balíček odnesl. V některých případech sledují pohyb zloděje, aby zjistili, kde a jak se snaží prodat ukradené zboží. Je pravděpodobné, že už samotné zveřejnění zprávy o návnadách a zapojení policie může mít silný preventivní dopad.

Diskuze (5) Další článek: Honor Magic 2 nás dostal. Výbavou, výkonem, ale nejvíc barvami a designem

Témata článku: USA, Amazon, Kamera, E-shopy, GPS, Policie, Mexiko, Fedex, Kalifornie, Doručovací služba, Zásadní problém, Oficiální údaj, Trestná činnost, První balíček, Hlavní město, Amazon Key, Moderní technika, Doručovatel, První den, Celá akce, Zloděj, Pouhá minuta, Balíček, UPS, Čin toho, Kamery levně na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 80

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 37

Ověřte si, jak je na tom váš disk nebo SSD: 8 tipů na aplikace, které vám to řeknou

Ověřte si, jak je na tom váš disk nebo SSD: 8 tipů na aplikace, které vám to řeknou

** Na pevných discích bývá uloženo to nejcennější – naše data ** Sledujte jejich „zdravotní stav“ pomocí jednoho z nástrojů ** Případné problémy díky nim odhalíte dříve než nastanou

Karel Kilián | 22

Aprílové vtípky: Výběr toho nejlepšího kolem počítačů, internetu a techniky

Aprílové vtípky: Výběr toho nejlepšího kolem počítačů, internetu a techniky

** Výběr nejlepších aprílových vtípků 2019 ** Článek postupně aktualizujeme

redakce | 29

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 78

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

** Airlander 10 nabídne plavby vzduchem v interiéru s prosklenou podlahou ** Luxusní vzducholoď byla původně vyvíjena pro vojenské účely ** Počítá se s třídenními „kochacími“ výlety za poznáním

Karel Kilián | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 levných notebooků

Jak na digitalizaci fotek

Otestovali jsme chytré osobní váhy

Ohebné displeje: budoucnost či slepá cesta?