Americká policie chytala zloděje balíků pomocí kamer, GPS a falešných krabic

Americká policie chytala zloděje balíků pomocí kamer, GPS a falešných krabic

Moderní techniku, ale i falešné krabice, vypadající jako balíčky od Amazonu, použila policie v americkém státě New Jersey. Cílem akce, o níž informovala agentura Associated Press, bylo odhalit a chytit zloděje zásilek v hlavním městě Jersey City.

Falešné balíčky, oblepené typickými páskami, používanými na zásilkách z Amazonu, obsahovaly zařízení pro určení přesné polohy. Místa s návnadou sledovaly také nainstalované kamery ve zvoncích. Policie tak mohla zjistit, kde se zásilka nachází a případně chytit při činu toho, kdo ji odcizí.

První balíček ukradli za tři minuty

V případě, že se balíček pohnul z místa doručení, obdržela policie upozornění, na jehož základě pak provedla další kroky. Jako součást důkazních materiálů proti zatčeným pak sloužily záznamy, pořízené zvonkovými kamerami.

Celá operace se zaměřovala na nejvíce rizikové oblasti ve městě. Ty byly vybrány na základě kombinace oficiálních údajů o trestné činnosti a informací o krádežích, registrovaných Amazonem. Aktivita nakonec přinesla své ovoce.

Jeden z falešných balíčků vydržel na verandě, kam byl nastražen, pouhé tři minuty, než byl ukraden. Policejní kapitán James Crecco konstatoval, že se původně domnívali, že jde o chybu, nicméně záhy příslušníci zadrželi zloděje. Není však známo, zda byl následně obviněn z trestného činu.

Krádeže balíčků jako zásadní problém

Poměrně vtipné na celé akci je, že krabice, jež měly přilákat zloděje, byly mimo jiné umísťovány k domům příslušníkům policejního sboru. Šéf policie v Jersey City Michael Kelly pro Associated Press řekl, že doufá v další rozšíření tohoto programu, který prošel právním přezkumem a byl schválen obecním prokurátorem. Podobné akce v minulosti proběhly v Novém Mexiku, Kalifornii či Oregonu.

Počet odcizených zásilek sice Amazon nezveřejnil, ale zjevně se jedná o poměrně zásadní problém, když se ho rozhodl řešit touto cestou. Údaje o krádežích nesdělily ani doručovací služby UPS A FedEx, dle jiných zdrojů však končí v rukách zlodějů až pětina zásilek z e-shopů.

Zásilky jsou proto často předávány sousedům, případně mohou adresáti využít službu Amazon Key. V jejím rámci si koupí speciální zámek s kamerou, který nainstalují na hlavní dveře. Cloudový zámek pak umožní doručovateli odemknout dveře a uložit balík do vstupní chodby.

Během prvního dne bylo provedeno pět zatčení. Ne vždy si ale policisté hned došli pro toho, kdo balíček odnesl. V některých případech sledují pohyb zloděje, aby zjistili, kde a jak se snaží prodat ukradené zboží. Je pravděpodobné, že už samotné zveřejnění zprávy o návnadách a zapojení policie může mít silný preventivní dopad.

Diskuze (5) Další článek: Honor Magic 2 nás dostal. Výbavou, výkonem, ale nejvíc barvami a designem

Témata článku: USA, Amazon, GPS, Kamera, E-shopy, Policie, Mexiko, Doručovací služba, Moderní technika, Zásadní problém, První balíček, UPS, Oregon, Zloděj, Trestný čin, Balík, Doručovatel, Pouhá minuta, Podobná akce, První den, Fedex, Celá operace, Důkazní materiál, Prokurátor, Trestná činnost, Kamery levně na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 152

Jakub ČížekVladislav Kluska
Týden ŽivěVideo
Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

** Tranzistory současných počítačů vyzařují při přepínání teplo ** Na Tokijské univerzitě proto vyvíjejí adiabatické procesory ** Využívají supravodivost a jsou 80× úspornější

Jakub Čížek | 48

Jakub Čížek
TranzistoryProcesoryTechnologie
Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger
Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na užitečné příslušenství k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Od drobností do USB až po routery a tiskárny

David Polesný, Stanislav Janů | 20

David PolesnýStanislav Janů
Příslušenství
Bankovní identita bude jednotná. K České spořitelně, ČSOB a KB se připojí menší banky
Lukáš Václavík
Portál občanaBankaeGovernment
Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

** Každý nový počítač si zaslouží počáteční péči ** Odinstalujte bloatware a nezapomeňte na vhodné nastavení ** Poradíme, jak se o počítač s Windows 10 postarat

David Polesný, Stanislav Janů | 75

David PolesnýStanislav Janů
PočítačeNotebooky
Finanční správa tento měsíc spustí Moje Daně. Přiznání má být hračka
Lukáš Václavík
eIdentitaČeskoeGovernment
Můžete mít dvakrát rychlejší VDSL? Mapa Cetinu ukazuje, kde je dostupný bonding
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Čekali jsme skoro šest let. Android Auto jede do Česka i na Slovensko
Lukáš Václavík
Android AutoNavigaceGoogle