Amazon | USA | Policie

Americká policie chytala zloděje balíků pomocí kamer, GPS a falešných krabic

Americká policie chytala zloděje balíků pomocí kamer, GPS a falešných krabic

Moderní techniku, ale i falešné krabice, vypadající jako balíčky od Amazonu, použila policie v americkém státě New Jersey. Cílem akce, o níž informovala agentura Associated Press, bylo odhalit a chytit zloděje zásilek v hlavním městě Jersey City.

Falešné balíčky, oblepené typickými páskami, používanými na zásilkách z Amazonu, obsahovaly zařízení pro určení přesné polohy. Místa s návnadou sledovaly také nainstalované kamery ve zvoncích. Policie tak mohla zjistit, kde se zásilka nachází a případně chytit při činu toho, kdo ji odcizí.

První balíček ukradli za tři minuty

V případě, že se balíček pohnul z místa doručení, obdržela policie upozornění, na jehož základě pak provedla další kroky. Jako součást důkazních materiálů proti zatčeným pak sloužily záznamy, pořízené zvonkovými kamerami.

Celá operace se zaměřovala na nejvíce rizikové oblasti ve městě. Ty byly vybrány na základě kombinace oficiálních údajů o trestné činnosti a informací o krádežích, registrovaných Amazonem. Aktivita nakonec přinesla své ovoce.

Jeden z falešných balíčků vydržel na verandě, kam byl nastražen, pouhé tři minuty, než byl ukraden. Policejní kapitán James Crecco konstatoval, že se původně domnívali, že jde o chybu, nicméně záhy příslušníci zadrželi zloděje. Není však známo, zda byl následně obviněn z trestného činu.

Krádeže balíčků jako zásadní problém

Poměrně vtipné na celé akci je, že krabice, jež měly přilákat zloděje, byly mimo jiné umísťovány k domům příslušníkům policejního sboru. Šéf policie v Jersey City Michael Kelly pro Associated Press řekl, že doufá v další rozšíření tohoto programu, který prošel právním přezkumem a byl schválen obecním prokurátorem. Podobné akce v minulosti proběhly v Novém Mexiku, Kalifornii či Oregonu.

Počet odcizených zásilek sice Amazon nezveřejnil, ale zjevně se jedná o poměrně zásadní problém, když se ho rozhodl řešit touto cestou. Údaje o krádežích nesdělily ani doručovací služby UPS A FedEx, dle jiných zdrojů však končí v rukách zlodějů až pětina zásilek z e-shopů.

Zásilky jsou proto často předávány sousedům, případně mohou adresáti využít službu Amazon Key. V jejím rámci si koupí speciální zámek s kamerou, který nainstalují na hlavní dveře. Cloudový zámek pak umožní doručovateli odemknout dveře a uložit balík do vstupní chodby.

Během prvního dne bylo provedeno pět zatčení. Ne vždy si ale policisté hned došli pro toho, kdo balíček odnesl. V některých případech sledují pohyb zloděje, aby zjistili, kde a jak se snaží prodat ukradené zboží. Je pravděpodobné, že už samotné zveřejnění zprávy o návnadách a zapojení policie může mít silný preventivní dopad.

Diskuze (5) Další článek: Honor Magic 2 nás dostal. Výbavou, výkonem, ale nejvíc barvami a designem

Témata článku: Amazon, USA, Kamera, Policie, E-shopy, GPS, Mexiko, Associated Press, První den, Policejní sbor, Doručovatel, Zásilka, Celá operace, Celá akce, Oregon, Pouhá minuta, Moderní technika, Amazon Key, Prokurátor, Balík, Balíček, Doručovací služba, Hlavní město, Trestná činnost, Kalifornie, Kamery levně na Mall.cz


Určitě si přečtěte

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

** Prohlížeč Google Chrome ukrývá mnoho zajímavých možností ** Našli jsme deset nejzajímavějších skrytých nastavení ** Můžete si například výrazně vylepšit práci s kartami

Karel Kilián | 18

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

** Myslíte si, že umíte programovat? ** Ale prosím vás, zkuste jazyk Wenyan nebo Malbolge ** Z ezoterických jazyků zešílíte, nebo vás zaměstnají v Googlu

Jakub Čížek | 25

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 38Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky