AMD | Grafické karty | DirectX

AMD vytáhne z nového Radeonu VII více FPS díky DirectML. Je to odpověď na DLSS od Nvidie

AMD bude u své nové grafické karty Radeon VII podporovat technologii DirectML, která zajistí efektivnější vyhlazování hran na základě strojového učení. Pomůže to navýšit grafický výkon podobným způsobem, jako funkce DLSS od konkurenční Nvidie.

Když Nvidia minulý rok uvedla na trh novou generaci grafických karet Turing, přislíbila do budoucna velmi razantní zvýšení výkonu právě skrze novou funkci DLSS. Ta má za úkol zvedat FPS ve hrách díky nové metodě vyhlazování hran spoléhající se na nové tensor jednotky v čipu grafické karty.

Více FPS na stejném hardwaru

Tensor jednotky na základě strojového učení scénu spočítají a ulehčí tím jednotkám CUDA, které pak mohou dodat více hrubého výkonu. Vůbec poprvé byla tato technologie prezentována ve hře Final Fantasy XV s nárůstem FPS kolem 20 %, byť se později ukázalo, že je mírně degradovaná kvalita obrazu. Každopádně má tato technologie viditelně budoucnost a s podporou něčeho podobného proto nyní přichází i AMD ve spolupráci s Microsoftem, upozorňuje Guru3D.

Adam Kozak, který ve společnosti AMD působí jako produktový marketingový manažer, prozradil, že se u nových karet Radeon VII chystá podpora DirectML, což má být velmi podobná funkce, jako konkurenční DLSS.

Do vývoje se zapojil i Microsoft a DirectML by se díky tomu mělo stát součástí API DirectX 12. Je tedy velmi pravděpodobné, že tuto novou technologii zvyšující výkon ve hrách se zapnutým vyhlazováním bude využívat i připravovaný Xbox a možná i Playstation 5. Obě konzole budou totiž opět spoléhat na grafickou kartu od AMD z nové generace Navi.

Radeon VII se však stane první grafickou kartou na trhu, která bude tuto novou funkci v DirectX 12 podporovat. Zda podporu přidá i konkurenční Nvidia prozatím prozrazeno nebylo. Dá se očekávat, že Nvidia se k tomuto velmi brzy vyjádří také.

Diskuze (65) Další článek: Podpora Google Pay se rozšiřuje o další českou banku

Témata článku: Technologie, Hardware, Microsoft, AMD, Nvidia, Grafické karty, DirectX, Xbox, Vega, Radeon VII, AMD Radeon VII, FPS, Karta, Společnost AMD, Alan Turing, DLSS, Navi, Vyhlazování, CUDA, Grafická karta


Určitě si přečtěte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu