AMD vyrobilo první vzorky svých nejvýkonnějších procesorů ThreadRipper 2000

AMD v dubnu uvedlo na trh nové procesory Ryzen 2000 vyráběné 12nm výrobním procesem. To umožnilo navýšit pracovní frekvenci procesorů a zvýšit jim tím značně jejich výkon. Nyní AMD stejnou technologii a další vylepšení vloží do nových procesorů ThreadRipper 2000 do soketu TR4.

Procesory budou mít opět 8 až 16 jader, budou kompatibilní se stávajícími základními deskami X399 a díky zvýšenému výkonu by měly ještě více konkurovat procesorům Intel do soketu LGA-2066. Procesory by měly být podle dřívějších informací představeny v srpnu.

AMD nyní ohlásilo, že už má první testovací vzorky a drží se tedy časového plánu. Pokud půjde vše hladce, brzy se rozjede i finální výroba těchto procesorů a po srpnovém uvedení budou ihned k dispozici ke koupi, upozornil Videocardz.

Diskuze (22) Další článek: Rozkládací telefon, ze kterého uděláte tablet. Taková je zjevně budoucnost, ukazují Motorola i Microsoft

Témata článku: Hardware, Procesory, Intel, AMD, AMD Zen, RX Vega, Threadripper, Nejvýkonnější procesor, Thread, Procesor, Pracovní frekvence, Procesor threadripper, Stejná technologie, Srpnové uvedení, AMD Ryzen Threadripper, Ryzen - Threadripper, Časový plán, Finální výroba, Základní deska, Zvýšený výkon, Nový procesor, První vzorek, Vzorek, Ryzen Threadripper