AMD | Grafické karty | Radeon RX 6000

AMD vyrobilo ještě výkonnější Radeon RX 6900 XT. Je přetaktovaný a chlazený vodníkem

AMD vyrobilo ještě výkonnější Radeon RX 6900 XT. Je přetaktovaný a chlazený vodníkem

AMD rozšířilo nabídku vlastních grafických karet a tentokrát se jedná o nejvyšší model, který byl vybaven speciálním integrovaným vodním chlazením.

Nový Radeon RX 6900 XT má uzavřený vodní okruh s radiátorem pouze s jedním 120mm ventilátorem. Oproti normální verzi se vzduchovým chladičem se AMD odvážilo zvýšit frekvence hlavního čipu i použitých 16 GB paměti GDDR6.

Klepněte pro větší obrázek

Herní frekvence čipu Navi 21 je až 2 250 MHz (standardně má 2 015 MHz), boost frekvence až 2 435 MHz a paměti pracují místo 16 Gb/s na 18 Gb/s s celkovou propustností 576 GB/s, což zatím žádný jiný výrobce nenabízí. TDP karty je stanovené na vyšších 330 W, ale vyžadovány jsou stále jen dva osmipinové konektory PCI Express.

Klepněte pro větší obrázek

Špatnou zprávou je, že je karta určena výhradně pro OEM výrobce počítačů, takže v běžných obchodech se s ní nejspíše nesetkáme. Jedním z prvních výrobců, který se tímto modelem chlubí na webových stránkách, je například Maingear.

Celá prezentace AMD na Computexu 2021

Diskuze (1) Další článek: Tip: Jak na plochu ve Windows 10 vrátit Tento počítač, Síť a uživatelskou složku?

Témata článku: AMD, Grafické karty, vodní chlazení, Radeon RX 6000, Maingear, Radeon, Navi, Vodník, Chlazení, Frekvence, Grafická karta, MHz, PCI Express