AMD | Procesory | Ryzen

AMD v prodejích desktopových procesorů dál nakládá Intelu. V Německu už má 82% podíl

AMD v prodejích desktopových procesorů dál nakládá Intelu. V Německu už má 82% podíl

Nová generace desktopových procesorů Ryzen je velmi populární hlavně díky velkému počtu jader ve spojení s koncovou cenou a celkovým výkonem. A protože Intel stále nemá srovnatelnou konkurenci, uživatelé se velmi rychle přesouvají k druhému táboru.

Dle nových statistik německého prodejce elektroniky Mindfactory, který je unikátní tím, že veřejně publikuje statistiky svých prodejů, se prodeje desktopových procesorů Ryzen stále průběžně zvyšují. Mohou za to nové výkonnější modely střední třídy, kam patří Ryzen 7 3700X a Ryzen 5 3600X.

Klepněte pro větší obrázek 
Vývoj prodejů procesorů u německého Mindfactory

Díky nim se původní tržní podíl zvýšil od října z už tak vysokých 78 % na 82 % ve prospěch AMD. Na straně Intelu jsou nejoblíbenějšími procesory Core i7-9700K, Core i9-9900K a Core i9-9900KF. Nejoblíbenějším procesorem od AMD zůstává Ryzen 5 3600, který za cenu kolem 5 500 korun nabízí šest jader s frekvencí 3,6 GHz a turbo až do 4,2 GHz.

Stále platí, že AMD má potíže pokrývat poptávku, takže je možné, že se tento trend ještě nějaký čas udrží. 

Poznámka: Mindfactory je obrovský online prodejce počítačů a elektroniky v Německu s obratem v přepočtu 6,7 miliard korun ročně. Aktuálně odbavuje cca 25 tisíc objednávek týdně a patří do první dvacítky největších maloobchodních prodejců v Německu bez ohledu na typ zboží. Prodejní data tohoto prodejce proto mají váhu a jsou odrazem poptávky německého, potažmo i evropského trhu. 

Diskuze (48) Další článek: Tip-Tap: bezbateriový systém na kůži, se kterým lze bezdrátově ovládat třeba prezentaci

Témata článku: Byznys, Intel, AMD, Procesory, Čipy, Ryzen, Německo, Prodejce, DAL, GHz, Prodej, Elektronika, Mindfactory, Ryzen / Threadripper, Jádro, Podíl