Byznys | AMD

AMD stock: Akcie výrobce čipů vytrvale rostou

AMD stock: Akcie výrobce čipů vytrvale rostou | Zdroj: AMD

Americká společnost Advanced Micro Devices, Inc. vystupující pod zkratkou AMD, byla založena v roce 1969 a zabývá se výrobou integrovaných čipů. Je největším konkurentem pro Intel v oblasti procesorů a pro Nvidii z hlediska grafických čipů. V posledních letech se jí daří vyrábět silně konkurenceschopné produkty, což se odráží i na finanční kondici firmy a růstu akcií. 

AMD stock chart

Vývoj akcií společnosti AMD

Nyní akcie AMD poskočily ze dne na den o více než 10 % vzhůru. Důvodem jsou zaprvé pozitivní finanční výsledky, ale také oznámení konkurenčního Intelu, že nástup jeho nových procesorů se opozdí. 

Sledovat růst akcí AMD je nyní pozoruhodná podívaná. Mohlo by se zdát, že se jedná o investiční „sázku na jistotu“, ale do byznysu zasahuje mnoho vlivů a ani akcie AMD neznamenají jistotu výdělku. Pokud přece jen chcete AMD z hlediska růstu akcií sledovat, hledejte výraz "AMD stock" a najděte si aplikaci pro zobrazení aktuální ceny akcií, která vám bude nejlépe vyhovovat. Rozhodnete-li se i pro investování, doporučujeme sledovat informační zdroje a především pak finanční zprávy AMD.

Váš názor Další článek: Apple prodává dvoumetrový kabel Thunderbolt 3 Pro za bezmála čtyři tisíce korun. Je to přehnané?

Témata článku: Byznys, Intel, AMD, Nvidia, Stock, Výrobce čipů, Růst, Micro Devices, Procesor, Akcie40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

Taková díra tu dlouho nebyla: prakticky kdokoli může ve Windows 10 získat práva administrátora

** Ve Windows 10 byla nalezena vážná bezpečnostní zranitelnost ** Prakticky kdokoli přes ni může získat práva administrátora ** Microsoft chybu uznal a nabízí dočasné řešení

Karel Kilián
HesloWindows 10Bezpečnost