Podle AMD si firma velmi polepšila na japonském trhu ziskem 24 procent trhu x86.
Firma AMD slavila 25. výročí založení své pobočky AMD-Japan, Ltd. v Tokiu. Při této příležitosti přednesl svůj příspěvek na tiskové konferenci i W. Jerry Sanders III., předseda představenstva a CEO Advanced Micro Devices Inc. z USA.
Konstatoval, že devět z deseti největších PC firem na japonském trhu nyní produkuje počítače s procesory AMD. Stroje s procesorem AMD v současné produkci mají podle něj zaujímat 24 procent japonského trhu, přičemž 37,5 procenta připadá na desktopy, na notebooky připadne 17 procent. Tyto údaje jsou vyšší než v jiných regionech. V roce 1999 bylo na světě prodáno 140 milionů PC počítačů, z toho strojů s AMD procesorem bylo 13 procent - to je 18 milionů. Pro tento rok má AMD v plánu osadit svůj procesor do 16 procent x86 PC počítačů po celém světě z celkového odhadovaného počtu 160 milionu prodaných počítačů PC.
Pan Sanders dále poukázal na rekordní prodej v hodnotě více než 1,06 miliardy USD za první čtvrtletí tohoto roku. Tato hodnota je dokonce o deset procent vyšší než prodej v posledním čtvrtletí roku 1999, jenž se rovnal výši 969 milionů USD.
Na trh by měl na konci května nebo června přijít procesor s kódovým názvem Thunderbind, který by měl mít sekundární cache integrovanou na společný čip s procesorem. Na konci roku 2000 má svět podle pana Sanderse očekávat procesor s kódovým názvem Mustang. Ten má být ve speciálních verzích určen pro svět pracovních stanic a serverů na jedné straně a pro notebooky na straně druhé.
Živě komentuje: Podle toho, co pan Sanders sdělil tisku, by si neznalý uživatel mohl myslet, že 9 z 10 PC firem v Japonsku montuje počítače s AMD, kdežto na Intel a ostatní zbývá desetina (nebo že je doporučují 4 z 5 zubních lékařů). Samozřejmě tomu tak není. Na druhou stranu je však pravdou, že procesory firmy AMD získávají další procenta x86 trhu svými procesory Athlon na úkor Intelu. Jiní výrobci procesorů do této chvíle de facto neexistovali. VIA se svým Cyrixem teprve nastupuje a v montovaných sestavách velkých firem bychom jej hledali marně.
S údajem 24 procent japonského trhu to již takové není, to je jasně mluvící číslo. Čtvrtina strojů obsahuje procesor AMD K6-2, AMD K6-III nebo AMD Athlon, zbylá procenta trhu připadají v drtivé většině firmě Intel s celou rodinou svých procesorů počínaje procesorem Intel Celeron přes Intel Pentium III až po Intel Pentium III Xeon (a to navíc v různých mutacích podle technologie). Pro Intel to znamená výstrahu, ale naštěstí se jedná o údaj platný pro Japonsko a ne pro celý svět. Neznamená to však, že by Japonsko bylo nevýznamným trhem, ba právě naopak.