AMD | Procesory | Ryzen

AMD slaví 50 let od svého založení a vydává speciální edici procesoru Ryzen 7 2700X

Zdroj: amd.com
AMD slaví 50 let od svého založení a vydává speciální edici procesoru Ryzen 7 2700X | Zdroj: amd.com

Možná vás to překvapí, ale AMD už existuje 50 let. Firma byla založena roku 1969, tedy jen o rok později poté, co Gordon MooreRobert Noyce založili zárodek věčného rivala v podobě dnešního Intelu. Při této příležitosti přichystalo AMD speciální edici procesoru Ryzen 7 2700X 50th Anniversary Edition. Ta je unikátní jak samotným balením, tak i upraveným rozvaděčem tepla (IHS), na kterém najdete i podpis Lisy Su, současné šéfky společnosti.

Klepněte pro větší obrázek

V balení dále najdete dvě plné hry: Tom Clancy's The Division 2 Gold Edition a úplnou novinku na trhu Word War Z. Jako další dárek bude v balení i limitovaná edice výročního trička. Dřívější spekulace ohledně vyššího taktu procesoru se nakonec nenaplnily, ovšem cena by měla být téměř stejná, jako u normální edice.

Klepněte pro větší obrázek

Dobrou zprávou je, že dárek ve formě dvou zmiňovaných her, dostanou zákazníci i k běžným edicím čipů a grafikám, kterou jsou již na trhu. Bude se to přitom týkat i levnějších modelů, začíná se u Ryzenu 5 2400G a u grafických karet od Radeonu RX 570 4GB. Akce má platit od dnešního dne a měla by být celosvětová. 

Zdroj: TechpowerUP

Diskuze (56) Další článek: Tesla je znovu v obrovské ztrátě 700 milionů dolarů za čtvrtletí. Může za to logistika a splacení dluhů 

Témata článku: Hardware, AMD, Intel, Procesory, Ryzen, AMD Zen, Speciální edice, Edice, Gordon Moore, Založení, SPEC, IHS, Noyce, Procesor, Robert Noyce, Balení


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor