AMD | Grafické karty | Procesory

AMD si věří. Radí prodejcům, jak řešit zvýšenou poptávku po chystaných procesorech a grafických kartách

AMD začne 5. listopadu prodávat nové desktopové procesory řady Ryzen 5000 s architekturou Zen 3 a během listopadu se očekává i dostupnost nových desktopových grafických karet série Radeon RX 6000 s architekturou RDNA 2, které budou představené 28. října. AMD se ale už předem připravuje, aby nedopadlo jako Nvidia.

Uvedení grafických karet GeForce RTX 3000 totiž provázely a stále provázejí problémy s nákupem. Objevilo extrémní množství botů vychytralých překupníků, kteří nakoupili spoustu kusů pro sebe a prodávají je vzhledem k následné nedostupnosti za vysoké ceny na aukčních webech a bazarech. Stačí se podívat i do českých koutů, kde se modely za 21 tisíc korun prodávají třeba i za 30 tisíc korun.

AMD očekává podobný nápor poptávky a vydalo proto doporučení pro prodejce, jak se na uvedení grafik i procesorů připravit tak, aby ke zmíněným problémům opět nedošlo. Důsledně doporučuje použití nástrojů pro detekci botů v reálném čase, ověřování nákupu přes systémy Captcha a také funkční rezervační systém s manuální kontrolou objednávek.

Klepněte pro větší obrázek
Doporučení pro prodejce od AMD (Zdroj: RedGamingTech)

Prodejci by rovněž měli minimalizovat prodeje B2B a preferovat koncové uživatele s omezením počtu kusů na jednoho zákazníka.

Uvidíme, jestli si prodejci tato doporučení vezmou k srdci a běžný nákup nejnovějších procesorů a grafik od AMD bude alespoň trochu reálnější než u Nvidie.

Prezentace procesorů AMD Ryzen 5000

Diskuze (7) Další článek: Je ještě co vylepšovat? Test bezdrátových sluchátek Sony WH-1000XM4

Témata článku: Byznys, Radeon RX 6000, AMD, Grafické karty, Procesory, Nvidia, Ryzen, E-shopy, Architektura, Zvýšená poptávka, RDNA, Grafická karta, GeForce, Poptávka, Prodejce, Boty, Procesor


Určitě si přečtěte

Přehled: Kdo má nejlevnější internet VDSL? Jak jsou na tom veřejné IP a Terminátor?

Přehled: Kdo má nejlevnější internet VDSL? Jak jsou na tom veřejné IP a Terminátor?

** Srovnali jsme nabídku VDSL u 19 internetových poskytovatelů ** Ceny tarifů se liší i o stokoruny ** Různá je také nabídka doplňkových služeb

Lukáš Václavík | 44

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

** Přijít o důležitá data je jednodušší, než si umíte představit ** To, zda a jak snadno je získáte zpět, záleží především na vás ** Když si nastavíte zálohování, může to být otázka několik minut

Karel Kilián | 32


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači