AMD si patentovalo hybridní čip, který kombinuje procesor a programovatelné FPGA

Můj názor  |  zobrazit i odpovědi (trvale)  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 |  nových názorů: 2

Názory k článku

05. 01. 2021 09:50

>Po oznámení akvizice společnosti Xilinx, která se zabývá vývojem
>programovatelných čipů FPGA, má AMD nejspíše zálusk na zcela nové typy
>čipů, jež mohou ještě více zamíchat kartami na trhuRozhodne k tomu neprišlo až po oznámení akvizície Xilinxu.,AMD se pustila do vlastního FPGA, představí ho ještě letos
10. 10. 2016
Nyní máme k dispozici první zprávu, kterou lze chápat jako první neoficiální potvrzení existence FPGA od AMD. Kódové označení projektu je Magnum a k jeho odhalení či představení by mělo dojít během letošní zimy; snad do konce roku.
https://diit.cz/clanek/amd-magnum-fpgaA v projekte AMD Magnum je aj stackované FPGA s HBM
https://diit.cz/sites/default/files/amd_f... Toto sa dá chápať ako Magnum2 s možnou pomocou dominatného hráča na FPGA trhu (schválenie spojenia s aočkaáva do konca roku 2021 a nové produkty do 18 mesiacov po schválení)
AI, industrial, aerospace, and defence and Xilinx customers make up 51% of the overall market share of programmable logic devices
https://www.electropages.com/blog/2020/11/amd-buy-xili...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
05. 01. 2021 09:02

AMD si patentovalo jen to co popisujete v druhé půlce článku. Čip s kombinovaným procesorem a FPGA už exituje a prodává se. U XIlinx se nazívají Zynq. Intel/Altera taky ěnco takového má. Toto už bylo pravděpdobně patentováno dávno. Procesorová část je typicky Cortex-A a FPGA je Artix7. Lze připojovat vlastní perferie implementované na FPGA přímo na ARMovou sběrnici AXI.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor