AMD | Procesory | Ryzen

AMD Ryzen 9 3950X vs. Intel Core i9-9980XE: Je tu první souboj dvou vrcholných procesorů

Zdroj: AMD.com
AMD Ryzen 9 3950X vs. Intel Core i9-9980XE: Je tu první souboj dvou vrcholných procesorů | Zdroj: AMD.com

Nové procesory Ryzen 3000 nejsou ještě v prodeji, ale jejich testovací vzorky již kolují mezi testery a nyní unikl první výsledek 16jádrového Ryzenu 9 3950X. A je to výsledek velmi dobrý.

Výsledek z programu Geekbench 4 naznačuje, že nový vlajkový model AMD pro soket AM4 poráží nejlepší model konkurence, tedy 18jádrový Intel Core i9-9980XE. Procesor Intelu je přitom kategorie HEDT pro platformu LGA2066, který má o dvě jádra víc a také stojí mnohem více peněz.

Klepněte pro větší obrázek
Výsledek procesoru Ryzen 9 3950X v programu Geekbench 4

Z výsledku vyplývá, že i když byl testovaný vzorek procesoru taktovaný o 400 MHz níže, než mají mít procesory v den vydání na trh, i přesto dokázal tento vzorek rozcupovat nejlepší procesor konkurence. Typické multivláknové skóre pro 18jádrový Core i9-9980XEe je totiž 46 618 bodů, ovšem Ryzen 3950X dosáhl na 61 072 bodů, tedy o 30 % více. V jednojádrovém výkonu si procesor také nevedl zle, protože dosáhl na 5 868 bodů, tedy zhruba o 500 bodů více než 18jádro od Intelu.

Musím ovšem připomenout, že v měřítku výkonu na jedno jádro je stále lepší osmijádrový Intel Core i9-9900K s jeho cca 6200 body. AMD má ale šanci porazit i tento procesor, protože testovací vzorek procesoru Ryzen 9 3950X měl maximální turbo frekvenci o 400 MHz nižší, než oficiální specifikace procesorů v den uvedení na trh. Je tedy velmi pravděpodobné, že AMD se s výkonem na jedno jádro velmi přiblíží tomuto oblíbenému výkonnému modelu konkurence a možná ho i překoná. 

Zdroj: Guru3D

Diskuze (87) Další článek: Po Samsungu odkládá uvedení telefonu s ohebným displejem i Huawei. Důvodem ale není displej

Témata článku: Hardware, Testy, Intel, AMD, Procesory, Ryzen, Vzorek, Procesor, AMD Ryzen, Core, MHz, Konkurence, HEDT, Jádro


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 254

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky