AMD | Procesory | Ryzen

AMD Ryzen 9 3950X vs. Intel Core i9-9980XE: Je tu první souboj dvou vrcholných procesorů

Zdroj: AMD.com
AMD Ryzen 9 3950X vs. Intel Core i9-9980XE: Je tu první souboj dvou vrcholných procesorů | Zdroj: AMD.com

Nové procesory Ryzen 3000 nejsou ještě v prodeji, ale jejich testovací vzorky již kolují mezi testery a nyní unikl první výsledek 16jádrového Ryzenu 9 3950X. A je to výsledek velmi dobrý.

Výsledek z programu Geekbench 4 naznačuje, že nový vlajkový model AMD pro soket AM4 poráží nejlepší model konkurence, tedy 18jádrový Intel Core i9-9980XE. Procesor Intelu je přitom kategorie HEDT pro platformu LGA2066, který má o dvě jádra víc a také stojí mnohem více peněz.

Klepněte pro větší obrázek
Výsledek procesoru Ryzen 9 3950X v programu Geekbench 4

Z výsledku vyplývá, že i když byl testovaný vzorek procesoru taktovaný o 400 MHz níže, než mají mít procesory v den vydání na trh, i přesto dokázal tento vzorek rozcupovat nejlepší procesor konkurence. Typické multivláknové skóre pro 18jádrový Core i9-9980XEe je totiž 46 618 bodů, ovšem Ryzen 3950X dosáhl na 61 072 bodů, tedy o 30 % více. V jednojádrovém výkonu si procesor také nevedl zle, protože dosáhl na 5 868 bodů, tedy zhruba o 500 bodů více než 18jádro od Intelu.

Musím ovšem připomenout, že v měřítku výkonu na jedno jádro je stále lepší osmijádrový Intel Core i9-9900K s jeho cca 6200 body. AMD má ale šanci porazit i tento procesor, protože testovací vzorek procesoru Ryzen 9 3950X měl maximální turbo frekvenci o 400 MHz nižší, než oficiální specifikace procesorů v den uvedení na trh. Je tedy velmi pravděpodobné, že AMD se s výkonem na jedno jádro velmi přiblíží tomuto oblíbenému výkonnému modelu konkurence a možná ho i překoná. 

Zdroj: Guru3D

Diskuze (87) Další článek: Po Samsungu odkládá uvedení telefonu s ohebným displejem i Huawei. Důvodem ale není displej

Témata článku: Hardware, Testy, AMD, Intel, Procesory, Ryzen, Konkurence, HEDT, Core, AMD Ryzen, Procesor, Vzorek, MHz, Jádro


Určitě si přečtěte

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 25

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 96Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF