Počítače | AMD | Patenty

AMD Project Quantum: záhadný počítač s unikátní konstrukcí v novém patentu

Je to už pár let, co AMD představilo unikátní konstrukci skříně počítače, který ve spodní části obsahuje všechny výpočetní části generující teplo a v oddělené horní části pak komponenty vodního chlazení s radiátorem a pumpou. Po původním hybridu s procesorem Intel a následném oznámení, že na trh přijde s procesory Zen a grafikou Vega, se po něm ale slehla zem.

AMD Project Quantum se ale nakonec možná konečně stane realitou. AMD totiž získalo nový patent, o který zažádalo v únoru letošního roku. Patent popisuje právě unikátní oddělenou konstrukci, která je určena pro stavbu výkonného, tichého a zároveň i malého počítače.

Jak je vidět z nákresů, do spodní části by se měla vejít standardní ITX základní deska, přičemž díky vodnímu chlazení, které nejspíše bude řešit jak procesor, tak i grafiku, by mělo být možné osadit slušně výkonný procesor Ryzen i výkonnou grafiku Radeon.

Zatím není jasné, jaké má AMD s tímto návrhem plány, ale rozhodně se s ním něco děje. Možná se dočkáme představení třeba s novými grafickými kartami Radeon RX 6000.

Dle dřívějších informací by měl být systém plně konfigurovatelný a dalo by se říci, že by mohlo jít o takovou AMD verzi Intel NUC nebo Steam Machine s možností být designovou alternativou herních konzolí v počítačovém balení.

Diskuze (5) Další článek: Vychází Microsoft Edge 86: nová verze webového prohlížeče přináší řadu vylepšení

Témata článku: Hardware, Počítače, AMD, Intel, Ryzen, Patenty, vodní chlazení, Vega, Patent, Počítač, Konstrukce, Procesor, Grafika, Chlazení, AMD Project Quantum, Steam Machine, Radeon, Intel Nuc


Určitě si přečtěte

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

** Nvidia uvedla nové desktopové grafické karty GeForce RTX 3000 ** Jedná se o modely GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 ** K výrobě se používá 8nm technologii od Samsungu

Karel Javůrek | 67

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 14


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk