AMD | Grafické karty | Procesory

AMD: procesory s architekturou Zen 4 a grafické karty s RDNA 3 dorazí v roce 2022

AMD: procesory s architekturou Zen 4 a grafické karty s RDNA 3 dorazí v roce 2022

Ředitelka společnosti AMD Lisa Su se v rozhovoru s investory vyjádřila k nejbližší budoucnost vývoje technologií od AMD a upřesnila tak dlouhodobé spekulace o tom, kdy se novinek dočkáme.

Dobrou zprávou je, že AMD očekává, že problémy s dostupností čipů sice budou ještě tento rok pokračovat, v roce 2022 by se ale měly věci uklidnit a vrátit do normálu.

Aktualizované modely procesorů s architekturou Zen 3+ s technologií 3D V-Cache se objeví koncem letošního roku (pravděpodobně půjde o Ryzeny 6000). Nové procesory od AMD s architekturou Zen 4 a podporou operačních pamětí DDR5 dorazí v druhé polovině roku 2022 (název zřejmě bude Ryzen 7000).

Podobně jako v minulosti bychom se měli dočkat i serverových modelů s kódovým označením Genoa. Klasické desktopové modely mají označení „Raphael“ a hybridní APU s integrovanou grafikou na bázi RDNA 2 pak „Phoenix“.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Procesory s architekturou Zen 4 už budou vyráběné 5nm technologií a stejně by to mělo být i u chystaných grafických karet s architekturou RDNA 3. Spekulace ale naznačují i to, že u grafik se přejde ze 7nm na 6nm technologii. Kdy přesně v roce 2022 AMD vypustí nové grafické karty, zatím nevíme.

Diskuze (2) Další článek: Jak vypadá jízda šinkansenem? Sledujte tu přesnost a high-tech záchody

Témata článku: Technologie, AMD, Grafické karty, Procesory, Ryzen, Čipy, Steam Deck, Architektura, Epyc, Grafická karta, Model, Genoa, RDNA, Raphael, Grafika, Phoenix, Zen, Procesor, InvestorSonic Colours Ultimate: původní zážitek s minimem novinek | Recenze

Sonic Colours Ultimate: původní zážitek s minimem novinek | Recenze

Původní hratelnost, vylepšená grafika a nějaké ty drobné změny navíc. Bude to však stačit?

Ladislav Novák
RecenzeArkády
Testy grafické karty AMD Radeon RX 6600 XT: Když vám stačí hry ve Full HD

Testy grafické karty AMD Radeon RX 6600 XT: Když vám stačí hry ve Full HD

** K dispozici jsou podrobné recenze nové grafické karty od AMD ** Radeon RX 6600 XT je ideální pro hraní ve Full HD ** Výkon karty je mírně nad GeForce RTX 3060

Karel Javůrek
Radeon RX 6000Grafické kartyAMD
Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost