Hardware | AMD | Procesory | AMD Zen

AMD představuje nové procesory Ryzen, sledujte premiéru online

AMD na dnešní den naplánovalo představení nových procesorů Ryzen řady 5000 postavených na architektuře Zen 3. Prezentaci můžete sledovat online (v angličtině) ve streamu výše, nejdůležitější informace budeme průběžně zapisovat textem v češtině níže. 


18:30 Konec. Podrobnosti přineseme v samostaném článku.

18:29 Nakonec došlo i na ukázku nové grafiky AMD Radeon RX řady 6000 s čipem Big Navy. O těch se více dozvíme na samostatném eventu 28. října. 

Klepněte pro větší obrázek

18:26 A to není vše, máme tu rovnou ještě 16jádrový Ryzen 9 5950X, vrchol nabídky za 799 dolarů. I ten se začne prodávat 5. listopadu a výkonem ještě daleko uteče. Bude se hodit nejen na hraní, ale i do pracovního nasazení - zvýšení výkonu oproti předchozímu 3950X je sice ve všech směrech, ale v CAD aplikacích dokonce až o 27 %. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

18:25 Od 5. listopadu se začnou prodávat tři nové procesory. Šestijádrový Ryzen 5 5600X, osmijádrový Ryzen 7 5800X a dvanáctijádrový Ryzen 9 5900X. Prozrazeny už rovnou byly i ceny v dolarech.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

18:20 A máme tu AMD Ryzen 9 5900X, nový procesor postavený na architektuře Zen 3. 12 jader a hromada výkonu. Rekordy v benchmarcích, rychlejší než všechno ostatní, co je teď na trhu. Mezigeneračně je výkon v průměru o 27 procent vyšší a ukázka srovnání s Core i9-10900K zajistí v Intelu smutek. Patice zůstává AM4.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

18:15 Zen 3 údajně představuje masivní skok ve výkonu a efektivitě. Využívá 7nm výrobní proces, který byl použitý už u Zen 2, ale je velmi vyladěn. Zen 3 využívá technologie Zen 2, které jsou ale optimalizované a přidává se k tomu pár nových zlepšováků zajišťujících rychlejší přístup k mezipaměti atp. 

 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

S vyladěním technologií přišla možnost zvýšení taktů, což dále přispívá ke zvýšení celkového výkonu. Výrazně se zvýšil jednojádrový výkon čipů, takže se pravděpodobně smázne jedna z posledních výhod procesorů Intelu. 

18:10 AMD si připisuje zásluhy na zrychlení vývoje herních procesorů v posledních letech. Nyní dojde k dalšímu posunu, je tu nová architektura Zen 3

Klepněte pro větší obrázek

18:05 Po krátkém úvodu, které nám připomnělo vývoj čipů AMD v posledních letech se úvodního slova ujala Lisu Su, šéfka AMD. Slibuje, že dnes se budeme bavit o nových procesorech pro počítače zaměřené především na hry.

Klepněte pro větší obrázek

18:00 Start prezentace

Klepněte pro větší obrázek
Diskuze (42) Další článek: Reportáž: Jak se mapuje výskyt zvířat v pralesích aneb Kongo očima českých vědců

Témata článku: Hardware, AMD, Procesory, Ryzen, AMD Zen, Nový procesor, Premiéra, Procesor, SLE, Procesory na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony