AMD | Procesory | Ryzen

AMD potvrdilo, že desktopové Ryzeny 4000 s architekturou Zen 3 budou ještě letos

AMD potvrdilo, že desktopové Ryzeny 4000 s architekturou Zen 3 budou ještě letos

AMD již dříve oznámilo, že se tento rok dočkáme nové generace procesorů, které budou postavené na nové architektuře Zen 3. Stále ale nebylo úplně jasné, jestli se to týká pouze serverových procesorů Epyc, nebo AMD stihne i desktopové modely.

AMD nyní na blogu uvedlo vše na pravou míru a upřesnilo, že se skutečně dočkáme i desktopových modelů řady Ryzen 4000, které už budou vyráběné vylepšenou 7nm+ technologií od TSMC.

AMD neustále zaplavuje trh rozšířenou nabídkou již stávajících modelů s architekturou Zen 2, například s cílením na podniky – varianty „Pro“ se objevily jak u řady Threadripper, tak i Ryzen a Athlon. Nedávno AMD představilo i čipy APU (Ryzen 4000 série G) s integrovanou grafikou pro výrobce počítačů.

Klepněte pro větší obrázek

Zatím se stále spekuluje o tom, kdy se nové generace dočkáme, ale nejpravděpodobnější je podzim, kdy nastává i zvýšenou poptávka vzhledem k tomu, že žáci a studenti zase nastupují do škol a jedná se tak o ideální období pro nový počítač.

Ve stejné době bychom se měli dočkat od AMD i nových grafických karet, stejně jako od Nvidie a Intelu.

Váš názor Další článek: Vesmírný náklaďák startuje: Sledujte online start rakety Sojuz z Bajkonuru

Témata článku: Hardware, Intel, AMD, Procesory, Nvidia, Ryzen, Čipy, TSMC, Architektura, Threadripper, Athlon, Model, Zen, Apo, Počítač