AMD potvrdilo problémy s čipsetem 760MPX!

Čipová sada určená pro výkonné pracovní stanice či servery obsahuje nepříjemnou chybu.
V polovině prosince minulého roku byla uvedena čipová sada AMD-760MPX podporující dual-procesorové uspořádání, a již se objevil první a ne zrovna příjemný bug. Společnost AMD již oficiálně potvrdila existenci chyby v čipu South Bridge AMD-768, která způsobuje špatné fungování USB řadiče.

Podle AMD by mělo k odstranění problému dojít co nejdříve, maximálně však do konce února 2002. Toto prohlášení ale rozhodně neuspokojilo většinu výrobců základních desek, kteří se implementace nového čipsetu do svých modelů stále jakoby bojí. Svoje řešení představily (a již prodávají) pouze společnost Asus, respektive u nás nepříliš známá firma Tyan. Oba výrobci tedy mají svoje desky osazeny „zmetky“ pocházejícími z vadné série, což podle některých zdrojů hlavně Asus nekvituje zrovna s „úsměvem na rtech“. Tento tchajwanský gigant se nicméně rozhodl nastalý problém ihned řešit a ke svým základním deskám dodává externí PCI kartu se čtyřmi USB porty podporujícími standard USB 2.0.

Nové dual-procesorové řešení společnosti AMD (teď nemyslím pouze čipset) provázejí problémy již od samého začátku. Připomeňme si jen zmatky s uvedením procesoru Duron MP, které bylo naplánováno stejně jako AMD-760MPX na polovinu prosince. Nové low-endové řešení pro servery a pracovní stanice světlo světa nakonec nespatřilo (prý z důvodů nedostatečné konkurenceschopnosti…) a v současnosti přichází další úder pod pás v případě již zmíněné chyby v čipu South Bridge.

Zajímavé také bude, jak AMD tuto chybu odstraní. Nabízí se vlastně dvě možná řešení – buď vše vyřeší softwarová záplata, nebo bude nutno chybné čipy stáhnout z trhu a nahradit je novými. Nechme se tedy překvapit a doufejme jen, že AMD uvede vše do pořádku co nejdříve.

Diskuze (7) Další článek: Odklad slyšení v kauze Microsoftu se nekoná

Témata článku: Čipy, Pot, Mp, Nová chyba, Dual, Problém, Čipset, Čip, Problemy, Známá firma


Určitě si přečtěte

Uživatelé hlásí problémy s jednou z listopadových záplat pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Google chystá funkci, která z chytrého Gmailu udělá hloupý Gmail
Lukáš Václavík
SoukromíGmailGoogle
Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11

Karel Kilián
Jak na InternetTipyProhlížeče

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5